» Poradna » Ostatní

Výpis adresářové struktury s velikostmi

Dobrý den, měl bych dotaz jestli by někdo z vás neměl tip. Mám adresář v kterém je 173 podadresářů. Total Commander pomocí SHIFT+ALT+ENTER ukáže velikost jednotlivých adresářů a tento výpis s velikostmi bych potřeboval uložit do textového souboru. V podstatě se jedná o výpis adresářové struktury s obsažením velikostí jednotlivých adresářů.Nevěděl by prosím někdo?Případně děkuji.

Odpovědi na otázku

mno, obsah složky uděláš normálně v CMD přesdir > filename.txtviz:https://support.microsoft.com/en-us/help/196158/how-to-... na to nepotřebuješ TC. Na linuxu na výpis celé struktury do TXT používám příkaz "tree" možná to pod Windows je taky, pohledej. Taky na to byly nějaké portable utilitky.

tak příkaz "tree" pod windows je taky - mrkni na:https://docs.microsoft.com/en-us/windows-server/admi... ahttps://www.computerhope.com/treehlp.htm

nj, ale on chce i velikosti těch adresářů a s tím mu tree nepomůže.možná by to šlo pomocí scriptu v PoverShellu, ale můj poslední pokus se scripty mi nějak nevyšel.

Pokud použiješ (v linuxu) příkaz:tree -d -h <složka>Vypíše se sice stromová struktura složek i s jejich velikostí, ale jelikož i složka je vlastně (malý) soubor, všechny tyto složky mají velikost 4kB. Což je taateli k ničemu.tree -h <složka> Vypíše kromě toho i (správné) velikosti všech souborů ve složkách, ale velikost všech složek je opět 4kB-------------------------------------------------------------------------Proto je nutno použít příkaz:tree --du -h <složka> Případně s výpisem přesměrovaným do souboru:tree --du -h -o <soubor> <složka>-------------------------------------------------------------------------Ve windows to bude podobné - nekoušel jsem.

windows ty parametry nemá, lze použít jen parametr co vypíše strom včetně názvů souborů v adresářích, ale velikosti to neukazuje.Tady mu pomůže jen nějaký externí prográmek (na internetu je jich spousta), jen musí najít nějaký co mu to umožní uložit do souboru.

Vždyť ti to TC přímo nabízí. Po Shift+Alt+Enter všechny adresáře vyber Ctrl+A a z nabídky zvol např. Zkopírovat do schránky se všemi podrobnostmi. Výsledek vlož do textového editoru, popř. dál uprav podle svého.

Já tušil, že se najde nějaký borec co bude vědět. Tahle funkce zkopírování do schránky v TC mi nějak unikla resp. nenapadla.Ještě jednou děkuji za pomoc Albi.

Jasně, za málo.

Příkaz "dir /S" by nestačil - případně přesměrovaný do textového souboru ? dir /? ... nápověda