» Poradna » Počítačové sítě

Vypinanie internetu

Ahoj Ľudkovia môže mi niekto poradiť ?v PC Mam vindovs XP mam neobmedzene pripojenie na internet zasieťovane dva pc Mam router Linksys Wireless-G Prehliadač používam mozila firefox a stáva sa mi že keď si kliknem na dáku stránku tak sa mi zobrazí Hláska Chyba: Adresa sa nenašla Firefox nedokaze nájsť server www blueboard Adresa URL nezodpovedá Žiadnemu známemu serveru a nemôže ju načítať Keď vytiahnem zo zásuvky router tak zase všetko naskočí na urcitu dobu a po polhodinke mi zase všetko vypadne uź som z toho zúfali stále zapínať a vypínať router môže bit chyba v nastavení alebo kde bi mohla bit chyba poraďte

Odpovědi na otázku

Pusť si "ping -t" na IP adresu svého routeru (výchozí brána pro počítač) a potom na nějaký www server ve druhém CMD okně a ve třetím okně na IP adresu téhož serveru.
Ve ffoxu skoušej načítat stránky nebo dělat obvyklé věci a sleduj, jestli se strácejí pakety na router a na web a na IP adresu webu. Z výsledků by mělo být poznat jestli padá celý router (nebude odpovídat ani on) nebo připojení do inetu (neodpoví www server ani jeho IP adresa) a nebo DNS (nebude odpovídat www server, ale jako IP adresa ano).
Pokud by dělal chyby router, podívej se na webu výrobce po novjejším firmware, případně přeměř napájecí adaptér pod zátěží, jestli drží správné napětí (pokles napětí může zablokovat router) a nebo ho reklamuj.
Pokud padá síť nebo DNS, kontaktuj svého poskytovatele.