» Poradna » Počítačové sítě

Vypínání služby zařazování tisku u tiskáren na síti

Zdravím,potřeboval bych radu. Od včera se na jednom PC začala sama vypínat služba zařazování tisku, i po ručním zapnutí se okamžitě vypne pokud dám např.: hledat tiskárnu v síti nebo ji chci přidat ručně přes IP adresu, celá firemní síť je přes lan kabely, žádná wifi. Dnes ráno to začal dělat další PC, úplně to samé. Nevíte někdo co s tím?Děkuji.

Odpovědi na otázku

Pokud je to tak, že při jakémkoliv šáhnutí na tiskárnu se vypne spooler (v logu je to jako chyba svspooler v jscrip.dll) tak to dělá aktualizace Windows. Nedávno sem řešil něco podobného, pak to byla anabáze na půl dne... Tzn. mrknout se do logů na čem přesně to zhavaruje a dle toho to řešit.

Ano, bude to asi kvůli aktualizaci, včera kolegyně než šla domů tak vypínala PC s aktualizací, ráno přišla a nastala tato situace. Jak jste řešil vy tento problém? Díky.

Odinstalací aktualizací v podstatě (mám pocit, že to byla právě 1903, takže trochu oser) - možná se to vracelo k bodě obnovy.. nevim teď přesně z hlavy. Případně jde najít čísla KB který je dát pryč - co jsme pochopil, může stejný problém dělat různé aktualizace. Po druhé instalaci aktualizace už to jelo ok (takže se asi nějak špatně provedla)Ale určitě nejdříve projít ty logy Windows, jestli je to stejná chyba.

Dobře, děkuji, zkusím a mockrát děkuji, dám vědět zda to zabralo. Ještě kouknu na logy.

Nenašel někdo už funkční řešení? Narazil jsem na stejný problém. Při pokusu o tisk spadle print spooler a pak se objeví hláška, že není nainstalovaná žádná tiskárna. Nestává se to vždy, ale až po nějaké době.Zkusil jsem řešení zde, ale nepomohlo:https://social.technet.microsoft.com/Forums/en-US/46fd8e52-050...

Pokud tě to stále zajímá tak tento problém by měl být chybou špatné aktualizace na Windows 10 s číslem KB4524147 případně KB4524148.KB4524147 je původní příčina a KB4524148 které měla tu chybu opravovat způsobuje stejný problém. Takže by mělo stačit ty aktualizace odinstalovat a mělo by to být OK.