Vypinání počítače

Ahoj, tak si tak hraju jakoukoliv hru- ať už world of tanks, wowko nebo fortnite tak se pc po 5 minutách hraní zasekne- buď se sekne jen obraz nebo se sekne obraz a zvuk jde dál, nebo se sekne obraz a zvuk je v loopu. Když nehraju- když se dívám na filmy nebo surfuju na netu tak se nevypíná a jde normálněteploty gpučka- 39-40C během hraní - v klidu kolem 24-26Cteploty cpučka taky v poho- kolem 25-35C ccavytížení cpu kolem 35-40 % a gpu kolem 40-42%ram 5 GB bez zapnutí hry - pouze browser- 7,5 GB s fortnitemzdroj VS650- corsairtakže, co to může být?

Odpovědi na otázku

ps. nejsem doma v čr- ale mohl bych poslat všechny podezřelé komponenty do alza na reklamaci-

Asi ram nebo zdroj

Nebo zakladovka

Nebo jen SW problém, to co autor popisuje je často způsobeno pády .NET... kdyby koukl do logu, mohl by být chytřejší

Ahoj bohužel notáky někdy nestíhají na baterku je třeba kounout na nastavení baterie a zadat vysoký výkon pokud i tak blbne testni hraní jen na nabíjení.pokud stále blbne je třeba odstranit programy co zpomalují pc. příčin se najde více ale tohle je základ .) ahoj .v

mám stolní pc

Ohlidal bych jestli maj okna dost mista na swap a urcite i ty hry co spoustis nekam swapujou. Pustil bych scan HDD na poskozeny sektory a prekrizeny soubory. Jak jsou nejaky delsi dobu trvajici problemy neznamyho puvodu tak reinstal woken dnes uz to neni nic slozityho. Dat posledni ovladace snad ne prehistoricky grafiky. Pak teprve resit hardware.

a jakej software na to použit ?

Reinstal windows v 99.99% není potřeba. Ono to třeba vyřeší problém, ale ne jeho příčinu, pokud příčina setrvá, problém se dřív nebo později objeví znova

Zameril bych se na grafiku...

39-40° na gpu během hraní? to se mi nějak nezdá pokud nehraje piškvorky

I ta teplota CPU... i když u slabší GPU a vodním chlazení to možné je. Mě pod vodou grafika typicky jede mezi 45-55

to mě jela také max 51° pod vodou (R9 270X 4GB) ted mám GTX980 a na vodu jí dávat nebudu tolik zase netopí

R270X je nevýkonná karta co si to nezaslouží. GTX980 jsem na vodě provozoval s 1500MHz a 9GHz na pamětech, teploty si nepamatuji, bylo to kolem 55°, ale víc jak polovina toho výkonu šla jen do antialiasingu, tzn poctivé počítání a vyšší spotřeba než jen běžná geometrie a shadery.