Vypínání pc

Zdravím chci se zeptat jestli když se mi stolní počítač vypne když přestane v obci fungovat elektrika jestli to má nějakej dopad na zdravotní stav pc

Odpovědi na otázku

Samozřejmě, nemusí už najet system. Neb zničit cokoli v něm. Chce to UPSku.

HW to většinou nijak neublíží, ale SW občas ano. Třeba tím, že ti padne file system a při dalším zapnutí tam svítí jen nápis o tom, že v PC není žádný systém.

No stalo se mi že se načítal PC strašně dlouho ale načetl se a funguje v pohodě

Jednoznačně UPS. Občas to nemusí nic poškodit, ale není radno to pokoušet. Jednoho krásného dne může systém kleknout.

Buď rád, systém se zjevně ještě zvládl opravit sám.

Rád bych měl UPS ale je to drahý

Ale není to drahé. Rozhodně je pak horší muset přeinstalovávat počítač a vůbec se s tím otravovat. A navíc sice není moc pravděpodobné že by těmi výpadky odešel i HW, ale jistá malá možnost tu je. Jestli to chceš riskovat...navíc ti UPS může zachránit nějaký projekt, který si například nestihl uložit před výpadkem.

Dobře nějak to vyřeším