Vypínání pc u her

Zdravím. mám tu menší problém s vypínáním počítače stává se to jen u her které hraju. Teploty jsem nekontroloval ale nemyslím si že by to bylo právě teplotyparametry: msi gtx 660 (funguje pouze 1 větrák)i5 4440zákl. deska msi B85I zdroj 450w coolermaster ze zadu počítače kam se dává napájecí zdroj je na zdroji napsáno 250v ONLY dokázal by mi to někdo vysvětlit co to znamená? Díky Myslím si že to vypínání počítače bude zdrojem ale tak nechám si poradit od lidí kteří tomu rozumí

Odpovědi na otázku

To znamená, že není na 110V, co mají třeba v USA.Napiš přesný typ. Každopádně to ale vypadá, že zdroj umírá. A napiš i přesně teploty při hraní. Minimálně CPU a grafiky.

Zdroj je CoolerMaster Elite Series 460w V2.3Teploty jak cpu tak gpu se pohybují okolo 63-68C hra fortnite competitive nastavení vše na LOW view distance high a 3D resolution na 100% PC se mi mi vypne v moment kdy vypnu hru PC byl od prachu vyčištěn.

Takže můžeš hrát libovolně dlouho, ale jakmile hru vypneš, tak to padne?

Přesně tak. Na pozadí je ještě spuštěný discordu kvůli komunikaci

Pokud máš možnost, zkus to s jiným zdrojem. Může blbě reagovat na rychlou změnu spotřeby při vypnutí hry.

A když nemám?.. Zkoušel jsem i různé kalkulátory zdrojů a podle přesných údajů mi to píšou že to žere okolo 370-390w takže tam nějakou rezervu mám podle mne. Může to být i nefunkčním ventilátorem grafické karty? Jeden funguje druhý ne.. Když nastavím rychlost fanů vyšší než je 84% tak se i ten druhý spustí ale to už počítač je hlučný takže tam mám 45%. v msi afterburner mám nastavený automatický režim

A ty kalkulátory ti umí vypočítat, zda máš vadný zdroj?

A jinak to PC reálně v zátěži žere maximálně něco kolem 200W, na ta vykalkulovaná čísla se nedostaneš ani omylem. Kup si wattmetr a budeš hodně překvapený.

Chápu a může to být třeba grafickou kartou? Mám v plánu kupovat rx 580 8gb s tím že to je maximum co mi pc utáhne. Já jen teď nevím co s tím mám dělat

Mali by byť dobré teploty a sú - sú 2 dosť rozdielne veci. Stačí, že sa chladič pohne, chladí zle a teploty vyletia hore. Zdroj by som vymenil. 250V asi nie je zdroj s rozsahom 110 - 240 V. Takže v USA by asi nešiel. To číslo je zaujímavé, lebo štandard je 230 V, max pri VN môže byť okolo 240 V.

Na tom není nic zajímavého. 250V je zcela běžné číslo na spoustě dnešních spotřebičů.V síti je dle normy 230V -+10%, takže cokoliv mezi 207-253V je zcela ok.Tvoji větu "max pri VN môže byť okolo 240 V" jsem nepochopil vůbec. Co od toho pleteš vysoké napětí?

"250 V only" znamená, že ten zdroj je použitelný pouze v síti 220 až 250 Voltů.V Americe se používá napětí 120 V, takže některé zdroje jsou přepínací, to ale není tvůj případ.V žádném případě to nechápej jako 250 W only - to to není.