Vypínání pc u her

Ahoj,už se nevím rady tak pišu sem.prvně popíšu muj problém.takže po nějaké době hraní semě vypínal pc,dal sem to do servisu a vyměnil mě zdroj,sice byl v záruce ale prej odešel tím že kouřím a že se na to nevztahuje záruka,tak sem si ho zaplatil no,zdroj 1100 + 200kč vyčištění.ale oto ani tak nejde když by to fungovalo jak má,ale nefunguje a je to ještě horší než když se to do toho servisu dal,předtím se vypínal po nějaké době,ted naběhnu do hry a hned se vypne pc,menu hry a intra jdou ale jak to vjede do hry tak konec,ale dal sem nastavení na low a tak 30 minut sem hrál než se to vyplo takže to trochu pomáhá ale není to řešeníNo a taky mě odchází HDD 1 TB,i windows ho hlasí jako špatnej ale je v záruce a ten mě prej reklamují když ho donesu,takže ten tam dám určitě.no ale poté co sem to donesl ze servisu dom a vypínalo se to dále sem to tam dal znova a on mě řekl že si myslí že je to HDD,ale podle mě to byla blbost.pak sem to dal k někomu jinému a ten mě taky řekl že si myslí že je to HDD a dostal 200kč za nic :) takže sem se otom přesvědčil sám,mám 3 HDD v pc,1 TB odchází a pak tam mám ještě jeden kolem 200 GB a kolem 300 GB,tak sem odpojil od pc ten 1 TB vadnej a ještě jeden a nechal sem tam jen 1,ten také sice není v nejlepším stavu ale windows u něj zatím nehlásí nic,a na ten jeden sem nainstaloval windows 7,koupil sem si icy box a HDD 3 TB od WD a tam dal data z vadného HDD tak sou v pořádku a mužu reklamovat.no a na ten jeden sem teda nainstaloval windows 7 a z toho 3 TB HDD sem pustil hru a stejně se to vyplo,takže HDD je podle mě vyloučen,ale přesvědčit sem se muselJá si myslel od začátku že je to grafikou,protože i když dám ve furmark test okamžitě se vypne PC,přehříváním to není,to by nějakou dobu vydrželo hrát a i ten test,ale teploty dát mužu.celé pc je v záruce ale chcu zjistit příčinu toho co to dělá a to dát reklamovat a popřípadě koupit něco jiného.ale koupím grafiku,ale co když to grafikou nebude? jakej názor Ukázat celý příspěvek

Odpovědi na otázku

Vymen ten zdroj za nejaky kvalitnejsi! Tady ses nechal poradne napalit.za 1300kc sis mel koupit 500W Corsair nebo Seasonic a uvidel bys, jak by vse krasne slapalo.

No já sem nevěděl že tam dá ten samej,prostě sem tam dal pc at ho prohledne a řekl mě že je to zdrojem a že mě ho vymění ale bude to stát 1100 kč a až doma sem zjistil že tam dal ten samej modecom,a přitom sem mu říkal pokud možno jinej,a pak mě řekl že jiné nemá.já vím že jsou i kvalitnější.ale tenhle zdroj tam byl co sem pc kupoval a šlapalo to dlouho,ted ho vyměnil za ten samej ale nešlape to :) takže si myslíš že je to zdrojem a ne grafikou? já si klidně zdroj koupím třeba ten corsair a pokud se potvrdí že je to zdrojem budu chtít odněj peníze zpět.on to prej nemá jak zkusit,jediné co muže je prej poslat pc na rekalamaci,ale to nechcu když to je nějaká blbost a být kvůli tomu bez pc

Jasně, řešíš to standardně. Koupíš novej zdroj, pak gk, paměti, mb, procesor ... Hlavně aby si nebyl zbytečně dlouho bez pc )PrasatkoPee

A proč to diagnostikuješ? Reklamuj to rovnou.PrasatkoPee

Protože nechcu být buhví jak dlouho kvůli nějaké blbosti bez pc,chcu reklamovat to co je vadné

To dává smysl. Zvláště pokud evidentně nevíš jak zjistit kde je závada. A má to další řadu výhod, třeba když se netrefíš, vrátí ti to jako neoprávněnou reklamaci a budeš tam kde jsi. No ale je to tvůj rybíz.PrasatkoPee

No já se snažil zjistit kde je závada,pišu že se stím seru 3 dny.on mě tvrdil že je to HDD protože systemovej disk hlásil chybu,tak sem vadnej hdd odpojil a i další a nechal sem jen jeden,na ten sem dal systém a a hru sem pustil z nového hdd a stejně se to vyplo,takže hdd to být nemůže.a jinak závadu zjistit nedokažu,protože pokud je to fakt zdrojem tak to zjistím jen tak že koupím lepší.puvodně sem chtěl koupit grafiku,protože sem si myslel že je to grafikou ale tak koupím zdroj no a pokud to problém vyřeší budu požadovat těch 1100 zpět.ještě zkusím ozkoušet ramky po jedné

A nebo to dáš na týden na reklamaci a máš vyřešeno. Tři dny už jsi ztratil. Jestli disk hlásí chybu (jakou?) tak je zjevně problém mimo jiné v disku. Klidně to může být i v MB, která disky odpaluje atd. Ale jak píšu, tvůj rybíz.PrasatkoPee

No hlásí že systém Windows zjistil problém s pevným diskem a že v nejkratší době selže nebo co,a programy na hdd taky neukazují nic hezkého,no ten je mrtvej ale ten dám na reklamaci a data z něj mám na novém,takže oto nejde.a psal sem že sem odpojil ten vadnej a pak ještě druhej,a na ten 3 sem nainstaloval Windows a hru sem pustil z nového hdd a vypla se hned.takže to nemůže být hdd

Kdyby jen na tyden,ale co když to bude 14 dní a nebo dokonce měsíc.už sem ztratil víc jak 3 dny.ale už bych si taky rád chtěl něco zahrát pořádně jak pišu já ten zdroj klidně koupím pokud si myslíte že je to tím.ale nasvědčuje tomu dost věcí

A nebylo by lepsi mit nejdriv jistotu, ze za to muze ten zdroj?Normalne se to resi pokusnym provozem stroje s jinym overene funkcnim zdrojem.Kazdopadne riskujete, ze si nezahrajete dlouho a zbytecne utratite dost penez.

Me to delalo taky,ale nerikam ze to bude stejny problem jako byl ten muj,ale ja po svych zkusenostech s timto problemem se zameril na mozne virusy v PC a pustil na to ComboFix a zatim mam pokoj( jen doufam,ze to zase nezakriknu :( )

Už sem zkoušel hafo programu a i HD TUNE,hlásí failed.jak pišu já vím že ten disk je mrtvej ale oto nejde,koupil sem 3 TB a icy box a z toho vadného sem to hodil na novej a reklamuju ho.ale mám 3 hdd,jeden vadnej,druhej jakžtakž v pořádku,u něj hd tune hlásí warning a na tom sem to zkoušel dát systém a hru pustit z toho 3 TB a pc se vyplo.a u třetího disku hlásí hd tune ok.ale jak pišu to nebude hdd

Tak hlavně žes to vyřešils to nebude muj problém,windows je uplně čistej.pač sem ho nainstaloval,sosnul ovladače na GK a hned šel zkusit hrát a vyplo se pc hned.když sem dal detaily na low vydrželo to pul hodky než se vypl.podle mě když by to bylo grafikou tak si nezahraju vůbec ne

Ono taky nejde o system,ale o dalsi veci na druhem HDD kde mas ulozeny data a taky co je to za hru zda nepouzivas crack a podobne veci.

Hra je to Dawn of Fantasy,koupil sem ju za 14 dolaru.ale vypiná se aji Napoleon total war třeba,ten sem koupil na steamu

pri takejto chybe sa doma tazko hlada problem bez POST karty.Riesenie odniest do servisu, zavyslost od hier pocka.Predpokladany problem:Zdroj alebo zakladova doska.

Nemyslím si že to bude deskou,pc normálně funguje bez chyby dokud nezapnu hru.ještě sem zapomněl dodat v prvním postu že sem zkoušel GK od matky nvidia 6600 GT a hrál sem a hra se nevypla a furmark taky vydržel

Bingo, reklamuj kartu. Třeba jsi se trefil

Tak su 2 moznosti graficka karta alebo zdroj, ktory pri zatazi nestiha dodavat karte elektrinu.Ale urcite by som riesil vymenu zdroja za nejaky seasonic

Everest mám v pc.3D Mark sem zkoušel,hned co sem klikl na test pc se vyplo.ale u GK od matky bez problemu,ale ta GK má zase tuším jen 512 MB,no prostě asi je meně náročná na zdroj.podle mě bud GK a nebo zdroj,jedno z těch dvouch.ale ramky ještě zkusím po jedné

Nejpravdepodobneji deska nebo grafika.Diagnostika zapujcenim funkcni grafiky a testem zni pro zacatek jako nejrozumnejsi postup.

Mě jde jen o názor,k čemu se přikláníte více,jestli GK a nebo zdroj.a to co bude vadné koupím a pokud to bude zdrojem bude mě muset panaček vrátit 1100kč.ale když sem hrál na GK od matky a nevyplo se nic,a ani při testech tak je jasný že to deskou a HDD být nemůže ne.já se stímhle ještě nikdy nesetkal,vždy to bylo většinou kvůli přehřívání.a dát to celé do servisu taky není řešení,to abych to tam dával pokaždé když se něco stane.ale takto když to vyřeším sám budu vědět pro příště čím to asi tak je

bude to GK ješmě nám sem napiš přesně značku a typ toho zdroje.

Modecom 600W.vím že asi není nejlepší,ale tenhle tam byl i když sem pc kupoval a šlapalo to.ted ho vyměnil za ten samej Modecom 600W a vypíná se pc.když bych tušil že tam dá ten stejnej co odešel tak mu peníze nedám a koupím si třeba nějakej corsair.no ale jak sem psal,pokud se prokáže že to je zdrojem bude mě muset vrátit peníze,už to že to prej nemá možnost vyzkoušet mě moc nesedí

Ten servis zni fakt podezrele, najdi si nekoho jineho. Priklanel bych se k te GK. Samozrejme za predpokladu, ze mas vse spravne zapojeno, vcetne jejiho napajeni a zdroj na te vetvi nema problem dodavat dostatek proudu. Coz si u takoveho kramu (s prominutim) nejsem uplne jisty.

Jo v pohodě,já vím že je to asi šmejd já si taky myslím že je to GK no.měl sem v plánu koupit 660 ti,ale prvně sem chtěl koupit zdroj páč je levnější,ale více to vše směřuje na GK.zapojené by to mělo být vše ok.no měl sem pc aji 3 dny u jiného,ale to byl ještě na vadnem hdd systém a on usoudil že to dělá hdd a asi nic jiného nezkoušel.ale já se doma přesvědčil že to hdd není,protože sem vadnej odpojil uplně,i druhej a na třetí hdd dal systém a hru sem pustil z nového hdd wd 3 TB a vyplo se to.to sou myslím experti oba 2

Proc ten elektrosrot menili? Proc dam dali ten samy kram?

Protože semě vypinal pc po nějaké době hraní,tak sem dal pc do servisu a on prej že je to zdrojem ale že je to mou vinou že to bylo zakouřené tak chtěl peníze,a dal tam ten krám modecom co tam byl,a říkal sem mu at tam dá pokud možno lepší,prej jiné nepoužívá.jenže než sem to dal do servisu tak sem mohl hrát aspoň nějakou dobu,ale poté vůbec,hned se to vypne.takže je to horší než to bylo

No ok takže se přikláníte více k té GK,no tak já ju koupím a pokud to bude dělat stále je to jasně zdrojem a budu chtít peníze zpět a nebo něco kvalitnějšího.prvně sem chtěl to levnější a to zdroj protože je to rozdíl 2000 a 7000kč.a ta GK 460 GTX už se stejně neprodává tak buhví jak by to dopadlo když bych to dal do servisu.zvlášt když je to takovej expert

Jdu na chvilu pryč,tak když by ještě někoho něco napadlo napište a pak odpovím až přijdu tak zkusím ramky a několik hodin zkusím hrát na té GK od matky a pokud to vydrží támhle 3 hod tak je to asi jasný.pak dám vědět.zatím diky všem,psal sem ještě na jednu poradnu,poradna.net a tam mě odpověděl jen jeden že si mám koupit kvalitnější zdroj.takže poradna nic moc,aspon vím kam mám přistě psát a kam ne

Znovu opakuji: Nic nekupujte. Sezente zdroj i GK k otestovani. Zacnete tim zdrojem.Kdyz je prodejce / servisman debil a zlodej, neni dobre to jeste "vylepsovat" vlastnimi iracionalnimi kroky..(A od nekoho, kdo pouziva pouze zdroje od Modecom bych nekoupil ani podlozku pod mys.)

Třeba dobře vaří

Jo, pervitin nebo metanolovou vodku. Mentalne by to odpovidalo.

Tak zase bych to nehrotil. Je to laciny kram, jenze zakaznici casto lacine kramy chteji! Co ma ten prodejce jako delat? Rict sorry, tohle si bezte koupit ke konkurenci?

No někteří lidé jsou tak bohatí, že si mohou kupovat levné věci...

Pokud zakaznik laciny kram vyslovne chce, tak po varovani ho dostane.*Pokud nekdo vsem zakaznikum cpe elektrosrot misto zdroje, je NEBEZPECNY DEBIL. Na tom si dovolim trvat.*Vetsina normalnich lidi ale pochopi, ze priplatek v radu 300-400Kc za bezpecnejsi a spolehlivejsi zdroj je vzhledem k celkove cene komponent vice nez rozumny.

No, takhle jednoduche to neni. Spouste lidi ani nema smysl vysvetlovat, co to nejaky zdroj (nebo jina technicka soucast) je. Ani je to nezajima. Kouknou na nejakou koncovou castku za sestavu, odfrknou si, ze tamhle z nejakeho obskurniho eshopu to bude levnejsi a uz je na firme neuvidis. Nekdy jde klidne i o firemni zakazniky. Nebo klasicky o konkurzy ohledne dotaci EU - podobne situace, musi byt vsude minimalni ceny, jiny parametr se nebere v potaz. Poznamku o tom, ze za vic penez by ty veci byly kvalitnejsi, ani nema cenu tam psat.Snad nikdo zamerne necpe vsude srackove zdroje, nebo jejich ekvivalent, protoze si mysli, ze jsou skvele. Jde proste jen o ty penize.

Vetsinou to tak jednoduche opravdu je. mnoho tehle bastliru pouziva elektrosrot zamerne. Duvody jsou snad zrejme - neznalost, vydelek.PS: Sranda je, kdyz nekdo dava elektrosrot do serveru za docela velke penize, jen aby vydelal na pravidelne vymene.

mam rovnake skusenosti s par "it predajcami" v SR. A potom chodia ludia s reklamackami ze im odchadzaju veci...A firma si vezme " pokazeny " zdroj a supne ho inemu

Grafiku už jsem zkoušel a pc se nevypl,zdroj nemám možnost sehnat.leda ten co je v pc máti ale jestli není ještě horší co mám já,protože tam je dvoujádro.no já si jdu ted pořádně zahrát tak 3 hod na té 6600 GT a pokud to vydrží v tahu vypadá to na grafiku.ale už vím od koho nebrat pc,když mě to skládal tak byl ochotnej jak svina,nojo prachy ale když se něco stane tak pravej opak

¨No ja na zacatku taky vysiloval ze je to zdrojem nebo GK nakonec se ukazalo ze to delal virus + nejake programy v PC napriklad Ad-adware a vim ze mnozi maji neblahe zkusenosti po instalovani TuneUp.

To ne to nehrozí, ikdyž naformatuju HDD a nainstaluju windows čistej a stáhnu ovladače,direct a pustím hru tak se pc hned vypne,ono stačí pustit třeba test ve Furmark a vypne se hned.a Tune Up nepoužívám,dřív sem ho zkoušel ale dojebal mě windows tak už ho nepoužívámZatím sem to udělal takhle,grafiku sem dal jednomu co prodává pc at mě ju ozkouší jestli je v pořádku,to bude asi nejlepšíJinak sem hrál 3 hod v tahu na té 8600 GT a bez problému.takže to musí být grafika a nebo zdroj

No asi bude treba poradne vycistit PC a omakat veskere pripojeni zda neni neco uvolnene a i kdyz se tomu tak urputne branis stejne bych PC projel ComboFix ten se neinstaluje jen se pusti jednorazove aspon budes mit jistotu ze nemas PC zacervene.

Pc je čisté,bylo v servisu když měnil ten zdroj a čistil je a za to dostal 200 kč.tohle není přehřívání,to už sem zažil a to bych mohl aspon nějakej čas hrát,ale pustím hru a konec.to bude bud zdroj a nebo grafika.virem to být taky nemuže,za prvé je to čistě nainstalované a za druhé pokud by to bylo virem vyplo by se aji když sem hrál na té 8600 GT,a to sem hrál 3 hod v tahu a nic Dneska jdu pro tu grafiku co sem tam dal tak se uvidí

Takže grafiku mám už doma,prej ju testoval a je v pořádku.takže je to jasně zdrojem.on sám říkal že Modecom sou dost poruchové Tak u něj koupím zdroj co to testoval a HDD když ušetřím na grafice.a říkal že tam mám zbytečně 600WTakže koupím asi tenhle,co na něj říkáte je dobrej? no ale rozhodně bude lepší než ten co tam jehttp://www.alza.cz/enermax-naxn-enp500agt-50...

Tak sem koupil zdroj 550W a už to šlape bez problemu,u Furmarku se pc nevyplo tak sem zkusil hrát a taky v pohodě.ale enermax neměl a měl by ho až za týden,prej na skladě má Fortron,taky asi není nejlepší ale lepší jak modecom,a prej Fortron dost kupují a na Alze jsou taky pozitiva.no a zdá semě aji tiší.takže za zdroj budu považovat peníze zpět. tady ten http://www.alza.cz/fortron-ax550-60apn-550w-... 6.htmProblém vyřešen a díky všem