Vypínání PC při zátěži

Zdravím,je tomu asi rok, co jsem si pořídil nový herní PC. Jen case, bez monitoru a dalších příslušenství. Sestava je složená na základě mých požadavků na konkrétní hardware, předem prodiskutovaná a schválená odborníky dané prodejní společnosti, kteří danou konfiguraci považovali za adekvátní.Sestava:Zákl. deska : MSI H170A GAMING PRO – Intel H170Procesor : Intel Core i7-6700Chladič : Scythe SCNJ-4000 Ninja 4Grafická karta : GIGABYTE GTX970 G1 Gaming 4GBPamět RAM : Kingston HyperX Fury Black 16GB (2x8GB)HDD : Samsung SSD 850 EVO - 250GB2HDD : Seagate SV35 - 1TBZdroj : Corsair CX Series CX750 V2 750WCase : Fractal DEFINE R4, Black pearlSystém Windows 10 - 64bitAsi před dvěma týdny se mi v plné zátěži, bez jakékoliv předběžné známky nestability (asi po 10-20 minutách hraní), vypnul počítač. Po vypnutí PC se v určitých intervalech ventilátory (všechny ventilátory) pootočí o několik stupňů, a poté se vždy zastaví. Je slyšet zřetelné "cvakání" - zřejmě "pokusy" o znovunajetí systému. LED-ky na základní desce svítí, LED-ka na zdroji na spodní straně case bliká červeně (synchronizovaně se "cvakáním" a pootáčením ventilátorů). Power tlačítko bliká (jako v režimu spánku) asi v půl-vteřinových intervalech. Pokud PC nechám v klidu, systém se po několika minutách (cca 5-10minut) znovu sám zapne.Pokud systém hned vypnu (power tlačítkem nebo přímo tlačítkem u zdroje) vše zhasne a po zapnutí opět stejná situace. Až po vyčkání několika minut (opět 5-10minut) lze systém zapnout.Teploty komponentů jsou v pořádku, teploty grafické karty nikdy nepřesáhly 60°C, o zbytku ani nemluvím. Ověřováno přes SpeedFan. Tato situace nastala jak u graficky nenáročných her, tak i u těch nejnáročnějších.PC se vypíná při zátěži v totožných Ukázat celý příspěvek

Odpovědi na otázku

V první řadě můžeš zkusit vše zkontrolovat, všechny konektory rozpojit a zase spojit. Vytáhnout a opět vložit RAM a grafiku. A případně zkontrolovat i patici, zda nebyla při montáži poškozena (ohnuté piny se někdy ozvou až časem) a samotný CPU, zda není prohnutý. Máš totiž docela velký chladič a poslední Intely jsou na to trochu háklivé. Zvlášť pokud to cestovalo s nasazeným chladičem.Dále neuškodí zkusit reset BIOSu pro vyloučení nějakého nevhodného nastavení v BIOSu.Tím jednoduché věci končí (možná ještě někoho něco napadne). Pak je třeba zkusit PC s jiným zdrojem pro ověření, zda není vadný. Další věci už se zkouší hodně blbě. PC jde otestovat i bez grafiky, protože je v CPU ještě integrovaná (nebo s jinou). RAM jde otestovat po jedné. Podle projevů (pokud bude vše v prvním odstavci OK) bych to tipoval buď na zdroj nebo desku.

Bez manipulace s komponentama to asi nepujde. Odhaduju to na poruchu zdroje, mene pravdepodobne pak deska nebo grafika.

Také se přidám k výše uvedenému.- základní diagnostika hw (paměti, disk, teploty) - vizuální diagnostika zda je vše správně zapojeno, zda sedí chladiče- kontrola jedné komponenty po druhé. Jako první na řadě bude zdroj