Vypínání PC při zátěži

Zdravím,při hraní graficky náročných her se mi po nějaké době (cca hodina) vypne PC...Sestavu mám: Intel i5 2500kP8Z68-LX-VKingstone DDR3 1600mhz cl9 hyperx bluGF 560GTXCorsair cx500 -> 500wTeploty jsou všechny OK. I při velkým žhavení benchmarky, hraní mám cca MB: 40C, CPU: 50C, GPU: 70CVšechno běží na základních taktech.- Nejprve jsem měl podezření na grafiku, ale dělalo mi to i s půjčenou 560gtx.- Další podezření byl zdroj, takže jsem vyzkoušel 600w. Opět to nepomohlo.Vlastně mi asi nic jiného než zkusit jednu věc po druhé., spíš by mě zajímalo jestli někdo nemáte ještě nějaký nápad...Díky za rady :)

Odpovědi na otázku

Jestli je to cpu přetočené, tak to může dělat deska/kaskáda teoreticky...Co je v logu Win při tom vypnutí ? Díval ses ?

Nemám to přetočený.Z toho logu bohužel moc vyčíst nejde...http://dutch77.cekuj.net/files/pcerror.jpg

 | ChromeOS Chrome 53.0.2785.103

hm strata napatia moze byt MB alebo zdroj.

Zdroj to není, to také píšu v tom postu :)Ano, také mám podezření na desku...Doufám, že to nebude procesor, to už by mě docela zabolelo.Zítra bych měl mít k dispozici totožné PC, tak to ozkouším. Je možný, že by teoreticky v případě té desky pomohl hotfix v troubě? :DTím myslím na pár minut do 200C, jako se dělá s grafikama.

Když uznáš, že to je deska, tak než ji vyhodit... já sem to nezkoušel, ale kámoš co do toho šel to trochu přepálil (fakt minimálně) a vytáhl tu desku ještě v horší stavu :D

:D ... prostě hotfix

To je teda event log, šak tam je chyb jak nas... Zkoušels instalovat prostě čistý Win ? Jestli to není sw problém ? Jinak bych to viděl na desku... (za předpokladu, že jsi zkoušel jiný zdroj, ale i ten CX500 by neměl mít sám o sobě problém)

Windowsy jsou v katastrofálním stavu. Zmizel mi asi před měsícem boot sector, takže jsem to v rámci oprav (aby to alespoň jelo) totálně zničil... Přiznávám, že jsem moc nevěděl, co dělám. Nejdou sice instalovat aktualizace, ale to mě teď nepálí... Každopádně to dělá jenom u fakt hodně náročných her jako třeba battlefield4. Dělalo to i předtím, pouze jsem to ignoroval, protože se to stalo jednou za čas při cs:go.

Jako odpovídá to pak teplotám, záleží ale čeho. Ta deska nemá chlazenou napájecí kaskádu, ale to by spíš throtlilo, navíc ta kaskáda nevypadá zase nějak tragicky...

Zkontroluj kondiky na doske, ci su nafuknute.

V tomhle odvětví jsem malej pán, ale zkusím se na to podívat. Dík za tip

Koukal jsem na netu, jak vypadají nafouklé kondíky a tohle ten případ asi není. Zdá se mi, že jsou OK. Žádné viditelné nafouknutí nebo únik elektrolytu nevidím.

Jen pro upresneni, PC se opravdu vypne (prestanou se tocit vetraky, musi se manualne zapnout) nebo se automaticky restartuje a zacnou najizdet widle nebo zcerna obrazovka, ale vetraky se stale toci?

PS: Co je tam za chladic CPU? Tech 50 stupnu mi prijde docela malo na plnou zatez i na nepretoceny CPU, treba s boxem urcite, pravda by to mohla byt u neceho hodne slusnyho s dostatecnym odvetranim skrine. Co teploty jednotlivych jader?

Ve skříni mam 4x120mm. Zespoda, zepředu a zezadu, zeshora výfuk.Chladič na CPU jsem dostal, nevím co je to za značku, ale je to kostka 15x15x15 se dvěma 120mm větrákama. Když zapnu třeba prime95, tak jsem na cpu cca 55C asi po hodině. Voltage na cpučku je kolem 1,25V v té zátěži.Bavíme se stále bez OC. Zkoušel jsem i zvedat napětí až třeba k 1,3V, kdyby náhodou, ale problém byl stejný.To samé s ramkama šel jsem až k 1,65V 9-9-9-27 1600MHz, což je uvedené ve specifikacích ramek.Kolem šestý dostanu do rukou totožný PC, tak Vám tady pak nechám info.

Vypne, přestane točit, zklidní se (proces trvá třeba 4 vteřiny) a zase se samo nastartuje

To co popisujes neni vypnuti, ale studenej restart po BSOD, takze prvni vec je urcite cista instalace widli (nabootovat z flashky a instalovat na prazdnej disk/ssd). Pak postahovat aktualni ovladace a zkusit hrat, idealne bez antiviru a dalsich rezidentnich zbytecnosti... Apropos, co je za uloziste? Pokud se bude i tak problem opakovat, tak urcite nechat pres noc memtest a zkontrolovat hdd na vadne bloky... Pripadne nejdriv memtest a hdd, pak reinstall...

Pro jistotu jeste mrkni jestli mas aktualni bios a pro reinstall nech zapojeno jen to nejnutnejsi (odpoj cd-rom, dalsi disky, pripadne rozsirujici karty).

Já jsem na to teď neměl úplně čas... Ale zkusit se to může no, v plánu to bylo. Jen si myslím, že kdyby to byl BSOD, tak by to bylo někde zaznamenaný. Event log ovšem nic neříká... Dík za tip

Vsak v event logu je kritickejch chyb az az, mas-li vyplej pagefile na systemovym disku, tak se ti ani nezapise dmp file. Zkus v nastaveni vypnout automaticky restartovani pri BSOD a priste by ti to melo zustat viset...

Netvrdim, ze to 100% musi bejt BSOD, jen to tak zatim vypada, druha vec, co by se jeste mohla projevovat tim, ze se PC samo zapne je kolisani v elektrickejch rozvodech, viz nize... Kazdopadne to, ze se PC samo zapne spis ukazuje spis na BSOD, pri zasahu ochran se samo nezapina a kolikrat delsi dobu nejde zapnout ani manualne...

Mrknu na to, díky :)Kolísání to taky asi nebude. Nedávno jsem se stěhoval a dělalo to i v minulym bytě.

Pro gk gtx 560 nejsou ovladače pro windows 10. Co s tím? - Nainstaluj windows 7 nebo 8.1 pak ovladače a napiš jestli problém přetrvává. (Pravděpodobně to bude ovladačem.) :)

To by nevypínalo pc a hlavně na win 10 jedou i starší karty než je gtx560... (max by to házelo bsody, nebo nějak haluzilo, ale nevypínalo pc v zátěži)

Ono se taky nevypne, restartuje se, kdyby to byla tepelna ochrana nebo deska, tak to PC musi zapnout manualne, ale ono se zapne samo. Viz. vyse...

Jeste by to mohl zpusobovat nejakej vykyv v napajeni, pokud ma v biosu nastaveny, ze se ma komp po ztrate napajeni zapnout... Takze jeste treba vyzkouset PC u kamose doma...

Ba jo jsou. Byly schovaný nad posuvníkem :)

Už tři hodiny pouštím na nejvyšší detaily BF4 s na pozadí puštěným Prime95.PC se zatím nevyplo. Nainstaloval jsem nový winy a vyndal jsem ze skříně PCI-Express kartu na USB 3. (kvůli kinectu, který nebyl kompatibilní s usb 3 na desce)http://www.axago.cz/cz/produkty/pci--pcie-ada... Jedna z těchto věcí zřejmě pomohla. *klep klep* Uvidíme jestli přežije noc. Dám sem ještě echo

Tak se to opět projevilo. Zkusím jinou desku :(