Vypínání PC při hraní her

Zdravím, při hraní her se mi po nějakém čase (cca hodina) PC "rozhučí" a vypne obraz. K restartu nedojde a musím jej ručně vypnout. Po zapnutí jakoby se nic nestalo. Sestava Intel Core i7-6700, ASUS B150M PRO GAMING - Intel B150, Crucial Ballistix Sport LT 16GB (2x8GB) DDR4 2400, EVGA GeForce GTX 1080 FTW DT GAMING ACX 3.0, 8GB GDDR5X, SilentiumPC Gladius M35, EVGA SuperNOVA 550 G2 550W, WIn 10. Děkuji za reakce.

Odpovědi na otázku

Jediné co mě z výčtu komponent napadá jsou přehřívající se paměti na grafické kartě. Evga okolo toho měla aféru. http://www.svethardware.cz/evga-upravuje-biosy-svych... http://www.cnews.cz/nebezpecne-teploty-u-gefo...

No...alespoň je jasný, že taktováním to nebude... Teda...jestli si netaktoval grafiku? Já mám tu samou a netaktoval jsem jí...sama mi boostuje na 2025. Jinak jaký máš teploty? Já používám HWinfo. Jo ještě ke GK...upgrade BIOSu si u ní dělal? Sundá to o pár stupňů teplotu. Vyloučit GK můžeš, že jí otestuješ v jiném PC. Taky to může být zdroj....podobné problémy jsem měl na starém Seasonicu....při surfování v pohodě, ale při hraní to za 1-2hodiny zamrzlo.

Netaktoval jsem vůbec nic. Teploty GPU byly nejvýše kolem 75 °C ale nevím kolika dosáhly v bodě, kdy PC přestane reagovat. Upgrade BIOSu jsem nedělal. Jak píšeš jen při hraní her...

Standardní sledování teploty není vypovídající. Měří teplotu jádra a tam to chladí dobře. Bohužel teplotu pamětí nic neměří. Dělali to termokamerou. Nový bios upravuje myslím jen trochu napájení a zvedá otáčky ventilátoru, takže to je na úkor hlučnosti. Přesto bych ho raději nahrál.Otázka je, zda to dělá grafika, chtělo by to vyzkoušet jinou. Nicméně to,že PC zůstane běžet a obrazovka se vypne ukazuje spíše na ní. Na 100% to říci ale nejde.

Vedle GK a PSU...může mít vadnou desku, která když krmí GK přes PCIe se začne přehřívat a zkolabuje. Těžko říct...čím to je...nejjednodušší je vyzkoušet jiný HW...nejdříve GK....pak zdroj...a nakonec desku.

Tak nech na pozadí běžet hwinfo a hraj 50minut...hru ukonči a podívej se do hwinfa kolik měla grafika nejvíc stupňů. Já měl teda před upgrade BIOSu GK teploty přes 80. Ale jak píšu....GK vyloučíš, když jí otestuješ v jiném PC. Jo..jinak ta naše karta má dva BIOSy..ten druhý jí nedovolí tolik se rozjet...tak ho aktivuj a uvidíš. Ale...to bude zase míň žravá...tak nevyloučíš chybu PSU.