Vypínání obrazovky

Ahoj, při běžném používání/hraní se mi z ničeho nic občas vypne monitor jak kdybych ho z pc vypojil, vždy ho pak musím restartnout, dělalo mi to i u minulého monitoru, pc se nezahřívá. OS: windows 10Grafika: NVIDIA Geforce 240 GTProcák: AMD Athlon 64 X2 5200+ Ps. přes pc nejsem nějak zkušený. Předem děkuji za rady.

Odpovědi na otázku

Hraní s kancelářskou GT kartou? To neříkám jen já, Alza má podobný názor:http://abload.de/img/snap8553b5j1n.pnga s ní všichni hráči. Pokud to dělal i minulý a za předpokladu, že kabel je nový, pak je to asi GPU, to by i vysvětlovalo nutnost restartu - data nepřicházení, monitoru (kdyby to byl on) by to bylo jedno, jdou by jel, pak ne, pak ano - žádný restart.> První věc, kontrola čistoty a uložení grafiky ve slotu! Zámek musí zapadnout.> Dále, ovladač je jistě správný, není vhodné u takto starých karet používat nejnovější a stačí instalovat pouze ovladač, audio, fyziku hotovo. Pokud nemáš 3D monitor a nepotřebuješ automatické aktualizace (Experience), pak škoda to mít v OS. Začni v tom případě výměnou za jiné připojení např. D-SUB > DVI pokud ho karta má. Jednou mi zlobil DAC převodník a bylo možno problém na chvíli obejít.> Pokud to nezabere a ani nová instalace OS, ovladače, pak je mrtvá karta, resp. má výpadky.