Vypínání NTB při startu

Dobrý den, poslední dobou mě trápí problém s vypínáním NTB při startu. Zapnu NTB a po 2 sec. načítání se vypne, po druhé už naskočí bez problémů (zdá se mi, že poslední dobou strašně hučí větrák, že pořád chladí). Tenhle problém jsem měl už dříve a vyřešil jsem to tak, že jsem z NTB třeba na 2 dny vytáhl baterku a jel jsem na tvrdo ze sítě, potom jsem baterku vrátil a jelo to zase v pohodě, jenže teď mi nepomáhá nic a jsem zoufalý, čím by to mohlo být? Děkuji za pomoc.Teploty: https://ctrlv.cz/ZliO

Odpovědi na otázku

OS z CD (live linux) nabehne? Takto otestuješ HW. 80°C bez záťaže? Hodněě

Ano bez zátěže..

Kup stračený vzduch (bez ohľadu na to kde je chyba, ale teploty vyské). Keby bol január, doporučim dočasne otvoriť okno. Mne sa takto podarilo stiahnúť teploty na asi 11°C

:DDD

Ja som robil test, ale Ty máš nemalý problém

Mám chladící podložku, tak ji radši zapnu na max, btw mám Asus N-series a vůbec netuším jak to rozebrat...

Možno bude stačiť len vyfúkať bez rozoberania, alebo http://www.zive.cz/clanky/jak-vycistit-noteb... (ako inšpirácia)

Tak to je extrém, ale díky :D

Pomůže, kdybych vyfoukal chladič?

Opakujem sa, že toto je základ v každom prípade.

Dnes jsem NTB vysál, rozebral a teploty bez zátěže: https://ctrlv.cz/dEDI

Uz je to lepsi, ale porad dost. Stalo by za to, ho paradne vycistit...

Já ho zkoušel rozdělat, jenže u tohoto modelu je to těžší, musím odšroubovat celou spodní desku a mezi spodní a vrchní deskou jsou drátky ke klávesnici a další bláboli, takže já se tam nedostanu, zkusím ještě koupit ten stlačený vzdcuh ve spreji a vyfoukat to, jinak, ten problém s tím vypínáním pořád je..