» Poradna » Notebooky

Vypínaní notebooku samo od sebe

Ahoj kdyz hraju hru napr:REsident evil 5...Tak se mi vypne notas ale vzycky jsem vysála prach a jel normálne pak se nevypínal...ale ted kdyz ho vysaju tk se porad vypína nevíte cím to je ?

Odpovědi na otázku

Co je to za Noťas??

Acer aspire E1531

Takový notebook není určen pro hraní. Na tuto činnost by bylo potřeba sáhnout daleko hlouběji do kapsy.

Nojo ale treba u Tomb raidera se mi vubec nevipína ani u jinejch her :(

Je-li hra legální neměl by se tedy vypínat, je?

mám koupenou

Pak hledej problém třeba v ovladači nejprve. Až následně prověř i disky pro jistotu RAM atd., když to dělá jen jedna zkus i novou instalaci nebo instalalaci na čistý OS.

Zřejmě se zanesl vysavač

Je odpálený (grafika, deska kdo ví) servis.

Teda sledujem forum, aj ked neprispievam, ale niektore tvoje rady su perly.K veci, odsledujte teplotu procesora v zatazeni, napr. programom coretemp. Zrejme ho vypina ochrana proti prehriatiu. Rozobrat, vycistit od prachu chladic aj ventilator, na procesor a grafiku naniest novu pastu /staru odstranit/. Vysavac uz tentoraz nemusi stacit a ani ho do buducnosti neodporucam.Inak je fakt, ze bezne notebooky niesu urcene na nejake tazke hranie, aj ked to zvladaju, vätsinou chladenie nie je stavane na dlhodobu zataz grafickeho cipu a ten potom vplyvom teplot rychlejsie starne /hlavne namahane cinove spoje/

Jo tak dej příklad?"Teda sledujem forum, aj ked neprispievam, ale niektore tvoje rady su perly."Perlo, schválně ať se pobavím.

Tohle ti nestačí?Je odpálený (grafika, deska kdo ví) servis.

Jj, to je jedna z nich Ono dnes totiz skoro kazdy servis, ked si nevie rady s opravou /resp. by aj vedeli, len sa nechce, neoplati/ vrati notas s poznamkou "vadna doska"... Mal som ich uz doma dost...

A, podle popisu to nemá řešení pak se dozvíme, že ostatní věci jedou. Takže lépe volit co je v dotazu. A bude-li se to opakovat a nemá možnost jak měnit díly co zbude? Kouzla?

Z popisu som vycital, ze sa vypina iba pri hrani hier, co naznacuje zvysenu teplotu grafickej casti. Kedze grafika aj procak su v 90% na jednom chladici, teplota sa prenasa aj na procak. Ten ma ochranu proti prehriatiu a vypne sa. 90% notasov s touto zavadou /vypinanie sa po urcitom case, cinnosti, bez BSOD, proste tvrde vypnutie/ je zapricinene zanesenym chladenia prachom a suchou chladiacou pastou. Zvysnych 10% mozno pricitat vadnej doske, zvycajne napajacej casti. Zavada grafiky sa skor prejavuje nezobrazovanim, artefaktami na obrazovke, BSOD so specifickym kodom, nabehu iba v nudzovom rezime a iba v zakladnom rozliseni a podobne.Je ale fakt, ze tazatelka uviedla malo informacii, ale az to chladenie vycisti poriadne a nie vysavacom, ktory v extremnych pripadoch moze polamat aj lopatky ventilatora, dozvieme sa viac. Takisto to moze byt vadny ventilator chladenia... notas beznu zataz isty cas vydrzi, ale pri hrani uz nie.Vada ram a hdd by sa myslim prejavovala aj pri inych beznych cinnostiach...K tym perlam, tuto poradnu sledujem casto, clovek sa stale nieco dozvie a aj pobavi a je fakt, ze viackrat som narazil na tvoje rady, mierne povedane odveci.Ale vsak nikto nieje dokonaly, aspon sa snazis pomahat...

Inak aj to, ze v minulosti pomohlo vysatie vysavacom naznacuje zanesene chladenie, pripadne vadu ventilatora chladenia.

Já bych to takto vůbec nerozváděl zbytečné. Pokud se to neprojeví u jiné hry a nová instalace OS / hry bude OK pak je to zbytečný dotaz. Pokud ano, je nutný servisní zásah, stejně doma mít žádné komponenty nebude a máš to.

Dala jsem ho strejdovi na opravu tak uvidím

Třeba to nebude tak vážné jak to vypadá.