Vypínání monitoru

Dobrý den, Postavil jsem nový pocitac. Při prvním zapojeni zdroje do zásuvky mi to vyhodilo jističe. Nahodil jsem je, zapl PC a vše běželo v pohodě. Hrál jsem hry na ultra detaily na fullhd 144hz monitoru a vše běželo v pohodě. Po necelým týdnu jsem koupil 4K monitor. Vše zapojil, ze začátku taky v pohodě, ale Po dvou dnech se mi při vyšší zátěži začal vypínat a zapínat monitor. Ne ze by se vypl úplně. Spis to je jako když se vypne jen obraz. Problém je pouze u tohoto 4K monitoru, u toho fullhd to nedělalo. Zkoušel jsem jestli je vše dobre zapojené. Vše jsem vypojil a zase zapojil. Ale při zapojeni zdroje a následného zapnutí přes kolébku se mi zdálo ze se někde v PC zablesklo. ( nejsem si úplně jist, zda to byl záblesk z elektřiny, nebo jestli se jen na chvíli rozsvitilo podsvícení u některého komponentu, protože jsou na MB,GPU i chladiči CPU ledky. Nutno dodat, ze PC se zapne a vše běží normálně. Všechny hry i programy. Zkoušel jsem i zátezovy test u aidy64 a taky vše Ok. Seznam komponentu: https://www.czc.cz/226668,192299,223453,2232... Nevíte čím by to mohlo být?Všem děkuji předem za pomoc

Odpovědi na otázku

U tve desky bych řešil aktuálnost biosu a pak ovladačů. Jinak nikde není psané ze poslední ovladač gpu je to prave, coz muze platit obecne.Pokud to mas pretocene, tak to hod do základu.Někde jsem narazil na to, ze BIOS desek ještě není odlazen a je potřeba si prohrát s nastavením. Což nemusí a muze bit pravda.Spoustu veci zistis pokud she podivas jak se to taktuje, tj google.Na testovani radej occt. Aida neni zadne hardcore.

Díky za radyJinak jsem nic netaktoval. Mohu zkusit komplet preinstalovat win i se všemi ovladači. A co ty vyhozené jističe a záblesk. To přeci není normální.

to závisí od odberu a čo sa týka toho u teba by som sa skôr pozrel na to ako to máš pozapájané do elektrickej siete pretože príliš vela vecí na jednej vetve može byť problém podla mna si pretažil jednu zásuvku tá nestíha odber a tu je pes zakopaný skús si to nejako upratať tak aby si nemal moc vela vecí z jedného miesta

To mě taky napadlo. Zkusím. Díky

Zkontroluj, zda je PC i monitor zapojen do jednoho UPS.

Mám v zásuvce prodlužovaci kabel a do něho zapojeny PC zdroj a 2 monitory.

Omyl.Pes není UPS.Co s tím?Pro běžný PC s dvěma monitory stačí UPS ~ 700 VA, např. i jednoduchá tupá cihla:APC Back-UPS ES 700VAhttps://www.czc.cz/apc-back-ups-es-700va_2/1... Až do korektního zapojení UPS bys neměl vůbec spouštět PC, pokud nechceš riskovat zničení sestavy.Zároveň bys měl urychleně pozvat el. revizáka ke kontrole el. rozvodů v domě.

Děkuji za rady. Takže ten problém s vypinanim monitoru a i s tím zableskem je protože jsem to měl zapojené do obyčejné zásuvky? Proč se mi to tedy nestalo už dříve se starým počítačem?