Vypíná se mi počítač při hraní.

Zdravím mám takový problém že se mi vypíná počítač při hraní různých náročnějších her.Například:R6,Rust,Cyberpunk,Battlefield 1.Moje sestava postavená minulý rok na podzim.MB-GIGABYTE B550M AORUS PROCPU-AMD Ryzen 5 5600XGPU-GAINWARD GeForce RTX 3070 PhoenixRAM-HyperX DDR4 3200MHz RGB FURY 32GBSSD-Samsung 970 EVO PLUS 1TBChladič:NOCTUA NH-D15 SE-AM4Zdroj:Corsair RM650-> Vyměněn nedávno z důvodu že jsem se domníval že je zdroj slabý za ADATA XPG CORE REACTOR - 750W.Teploty jsem sledoval a nejvyšší byly u procesoru kolem 70 stupňů a u GPU maximálně 70 stupňů při hraní nejnovějších her.Už si nevím rady čím by to mohlo být.Doufám že se najde někdo koho něco napadne a bude vědět jak to vyřešit.Děkuju.

Odpovědi na otázku

Zdravím, zdroj rozhodně vrátit zpět původní Corsair RM650

pocuj, vyhodis take prachy za slusny pocitac a potom tam kupis nieco co sa vola adata core reaktor? Tak tam hladaj chybu.

okrem "domnieval som sa ze je slaby" bol s corsairom aky problem?

Ne jinak nebyl. Nekupoval bych Adata ale bohužel moc jiných 750W zdrojů není na skladech v obchodech.

Chtěl jsem jen otestovat jestli silnější zdroj nepomůže.

no tak ho tam vrat, adata predaj na bazare.

Sice v Adata také nijak velkou důvěru nemám, ale ten zdroj by měl být srovnatelný s RMx (je i ze stejné čínské továrny - CWT):https://www.techpowerup.com/review/xpg-core-reactor-7... Takže pokud má stejný problém už s druhým zdrojem, nebude to ve zdroji.

Zdar,u mě tohle dělá procesor když dosáhne těch 70° ale GPU nevadí i 80° takže to může dělat ten CPU.

Mě nepřijde že by 70° bylo hodně aspoň se o tom domnívám.

70 je ulne v poriadku. Zda sa to vela, lebo mas silny chladic, ale zial sa s tym treba zmierit, lebo to teplo ide z velmi malej plochy a ani taky kanon ako mas ho nevie dost dobre odvadzat.

No určitě záleží o jaký CPU jde no u mě těch 70° je konečná a PC se vypne.Když ho vyčistím od prachu tak u her mám nejvíc tak 50° to je u mě optimální.Ale můžeš se podívat kolik snese ten tvůj jinak tu jdou hraniční teploty,ale tohle už nemusí u novějších CPU platit.http://www.servispckupka.cz/prehled_doporucenych_tepl...

u intelu jedu i na 90stupnu, teda jen v prime 95 testu.. ve hrach to neni tak zatizeny a nepresahne to 80stupnuholt amd jsou citlivejsi, pamatuju ze jsem zkousel taktovat prvni ryzen a nad 70stupnu to padalo

pri 70 stupnoch padali uz Durony pred 20 rokmi, odvtedy mam zauzivane, ze CPU do 60 stupnov je OK.

Kravina jak hrom... Žádný aktuální procesor nemůže vypínat počítač při 70°C.

Ten PC už je tak 8 roků starý a prostě to tak na něm je.A už přesně nevím páč do biosu nelezu není důvod,ale v biosu jde nastavit hraniční teplota a tím pádem se to PC vypne když dosáhne těch 70°.

To je jedno, jak je starý, ale 70°C je úplně normální provozní teplota procesorů. Minimálně do 85°C není žádný problém.

Tyhle nesmyslné krávoviny pochází z údajů Intelu, kdy do Skylake uváděl pro uživatele naprosto nesmyslnou teplotu "Tcase", která byla cca 60-70°C. Ale to je teplota, kterou žádné čidlo neukazuje (v podstatě je to max dovolená teplota na povrchu CPU) a teplota jader je o dost vyšší. Od KabyLake začal uvádět "Tjunction", která vyjadřuje max teplota jádra, než začnou zasahovat ochrany. Jak moc velký rozdíl v tom je, se můžeš podívat třeba u i5-6600K vs i5-7600K, což jsou fyzicky prakticky stejné procesory, se stejnými vlastnostmi:https://ctrlv.cz/shots/2021/01/13/tpUX.pnghttps://ark.intel.com/content/www/us/en/ark/com... 7600K je v podstatě jen přejmenovaný 6600K s vyšším taktem, takže tam opravdu není žádný fyzikální důvod, aby mohl být o tolik teplejší.U většiny CPU je max teplota jader okolo 100°C. Tím netvrdím, že je ok na něm udržovat 99°C, ale to, že je úplná pitomost dělat si hlavu s 70-80°C.

Tuším, že Tcase se uváděl i u Buldozerru a Athlonu XP, proto měli ty procesory tak "nízkou" teplotu.Pro spoustu lidí šok při přechodu na Ryzen, kdy najednou procesor šel klidně k 80-90°C při Box chladiči (což byl zase opačný extrém, zejména v případě offsetů u X verzí procesorů).

U Buldozeru to i ukazovalo teplotu trochu debilně (thermal margin*) a neodpovídala vyloženě teplotě jader. Ta měla reálně vyšší teploty, tam bylo doporučení to držet do 70°C oprávněné. Ale s Ryzeny a Intely to nemá nic společného. *Thermal Margin indicates how far the current operating temperature is below the maximum operating temperature of the processor.

To je pěkná blbost, 70°C nemůže způsobovat vypínání. Ochrana je až někde kolem 90°C

Aby jsme se pochopil ten zdroj jsem vyměnil z důvodu toho vypínaní, nevyměnil jsem jen tak že bych si řekl že ten starší byl slabý.

vyssie pises nieco ine. Zober to do servisu, alebo si zozen normalny zdroj 650-750W a testuj.

Omlouvám se špatně jsem se vyjádřil.

A než se ten PC vypne tak kolik má to CPU stupňů.Já při hraní používám hlavní panel kde mám přehled o teplotách všeho,takže když se začne to hřát,tak zvýším otáčky GPU a tím se chladí zároveň i CPU.Ten panel používám,že když zrovna nehrajeme čekáme na hráče tak brouzdám po netu. https://ibb.co/ZHtkZry

Ty chladíš CPU otáčkami GPU? Kristova noho, ten tvůj paskvil bych chtěl vidět

Já chladím GPU a to CPU je nad tím,takže se tím pádem ochlazuje samo a hned naproti mám větrák který žene ten vzduch ven. :)

a to ti este nikto neprezradil, ze vrtule si ovlada sama doska a podla toho ako to nastavis mozes mat v necinnosti prijemne tichy PC a ako ide hore vykon a teplota, tak vrtule automaticky naberaju ocky az do maxima co nastavis? Bez toho aby si sa toho dotkol.

Větší pitomost jsem už dlouho nečetl. O tohle se má starat automatika sama. Proč bys proboha měl neustále čučet na zbytečná čísla na panelu a měnit otáčky větráků? Nastav si automatiku a tu hromadu čísel na panelu můžeš klidně skrýt.

zdroj to nezvlada a vypne seadata nic moc, lepsi kvalita je ten corsair.. s tim to nepadalo??

no ten coisair pokud není nějak extra starý by to měl zvládat spotřeba komponent sestavy by se měla pohybovat max do 530-550W, pokud netaktuje

rm650 to utiahne bez problémov, kvôli nemu to nepadá...máš ramky v správnych slotoch - A2,B2?xmp (amp) je zapnuté? cpu beží v stock alebo si skúšal nejaké OC?bios a drivery sú aktuálne?win legálny alebo warez?

Ramky mám 4ks po 8GB ve 4 jediných slovech na MB.XMP a AMP nevím co je upřímně. S CPU jsem nic nedělal, žádné takty.Bios i drivery jsem aktualizoval hned po odstranění pc.Win mám warez.

Zkus to třeba jen s 2x8GB nebo 1x8GB. Zda to přestane padat. Nezapomeň je dát do správných slotů dle manuálu.XMP profil ti automaticky nastaví RAM na parametry, za které si platíš. Tedy 3200 MHz + časování. Pokud to neuděláš, některé desky to nastaví na výchozí hodnoty. Což je třeba jen 2133 MHz a pak je příplatek za 3200 MHz RAM celkem zbytečný ne? Takže otevři manuál a najdi si, jak se nastavuje RAM a XMP (pozor nemusí se to jmenovat XMP).Proč máš warez win? W10 jde získat prakticky zadarmo bez jakýchkoliv cracků (a tím rozhodně nemyslím pochybné levné licence). Nicméně to sem nepatří.

aký je presne model tých pamätí? myslím sériové číslo, nie názov. niektoré modely nemusí doska podporovať pri zapojení 4 modulov, vždy je lepšie použiť 2 väčšie ako 4 menšie... otestuj pamäť pomocou memtestu.a warez win....... máš aspoň posledný build?