» Poradna » Programy

Vypalovanie

Zdar,chcem sa spýtat,prvý krat v živote som vypaloval,len ma trochu zaraza jedna vec,niektore filmy mi dvd prehravac nezobrazi,ze tam vobec su,a so maj vypalil hudobne klipy,ale obraz nie je ale zvuk ide/niektore maju aj obraz/,cim to je?mam aj domace kino sice starsie je to Raodstar a dvd prehravac sencor 7156,na pc ide vsetko ako vino.je problem vnapalovani?napalujem cez Nero burn lite 10,rychlost 24X,ako som postrehol.alebo tie prehravace dvd to nezvladaju,moc nove nie su.dik za radu.

Odpovědi na otázku

roberte - každopádně vypaluj menší rychlostí max.8x a klidně i menší - některé starší DVD přehrávače tak velkou rychlost vypalování neschroustají.

aha,dik za odpoved,mam tam nastavenie aj safe mode,skusim to..keby inak niekto vedel nejaky dobry free program na napalovanie budem rad.

Pokud se rychlé vypalování nedaří, znamená to počátek konce laseru ve vypalovačce. Jde o to, že výkon laserové diody je buď věkem, či provozem snížený, nebo je věkem či provozem zakalená optika systému. Pity sice vzniknou, ale jsou menší a méně hluboké, takže laser přehrávače, (který už také může mít svá nejlepší léta za sebou), je nedokáže přečíst.

No tak on má hlavně videa v nekompatibilních formátech že ... když říká DVD, myslí tím pravděpodobně medium DVD na kterém je nasekaných 10 filmů ve formátech od mp4 až po 3gp, které v PC pochopitelně přehraje ale ve stolním playeru nikoli ... s vypalovačkou to bude mít sotva co společného

robert :Podle mě,se nejedná o chybu mechaniky ale o nejednotnej video formát pro tvoje přehrávací zařízení/domácí kino/.Podívej se,jaké video formáty podporuje tvoje domácí kino a podle toho vypaluj.Teprve aš tahle možnost selže,tak se zabývej mechanikou jako takovou.

aha diky pozriem sa,prvykrat som vypaloval vo formate mp4,to ani jeden z prehravacov nepodporuje,a ostatne boli avi formaty,to domace kino aj vacsinou prehralo,stolny len niektore alebo žiadne.no skusim dat mensiu rychlost a uvidim.no inak ta napalovačka nie je najnovsia.disky mam Verbatim DVD+R.