» Poradna » Programy

Vypalování video CD a video DVD

Vážení, volám SOS. Pořídil jsem si do notebooku TV kartu a občas si něco nahraji z TV na disk(už se mi ale dost zaplnil). Nyní bych si chtěl některé programy vypálit na video CD nebo lépe na video DVD, abych si mohl uvolnit pevný disk. A současně abych si mohl programy přehrát i např. v DVD přehrávači na TV. V notebooku mám NERO 6 a tak jsem se domníval, že to zvládnu, ale při pokusu vypálit video CD mi Nero hlásil, že mi něco chybí a že to musím dokoupit. Při pokusu vypálit video DVD mnou uložené soubory nebyly ani ve výběru pro vypalování DVD zobrazeny - a když jsem je tam nějak dostal, tak program hlásil neznámé soubory. Nahrané pořady z TV karty jsou v MPEG-2. Poraďte prosím, je vůbec možné nějakým programem (nejraději free) vypálit tyto nahrané pořady v MPEG-2 na video DVD či video CD? Pokud možno nějakým jednoduchým způsobem - nejsem příliš zkušený uživatel. Nebo alespoň kdyby šlo vypálit soubory třeba na datový disk či DVD - pak bych je sice nemohl používat na DVD přehrávači, ale předpokládám, že bych je mohl normálně spustit na PC či NTB. Bylo by to alespoň takto možné? Děkuji.

Odpovědi na otázku

Bude to tým, že nemáš zakúpenú plnú verziu Nera. Potom by ti išlo v pohode.

To je jasný. Byla ta verze, co byla dodána s NTB. Teď mi ale jde o to, zda by nešlo vypálit zaznamenané programy i jiným programem, který je zdarma. Tak aby splnil mé výše popsané požadavky. Zda někdo má nějaké zkušenosti s obdobnou činností. Zda není třeba nejprve soubory konvertovat do jiných formátů, apod. Uvítám třeba i radu na www stránky, kde tuto problematiku popisují. Nebo zda by bylo alespoň možné vypálit soubory jako datový disk, za kterého by pak bylo možné přehrávat zaznamenané pořady alespoň na PC.

Nero není software pro authoring DVD, umí pouze vypálit připravené video DVD ve správném formátu. Pokud má video v mpeg 2, dá se normálně použít pro DVD bez konverze (většinou, z TV karty téměř určitě). Pro authoring můžeš použít DVDLab. Je zdarma a umí toho hodně.Pokud bys chtěl vypálit rovnou ty soubory, co máš tak to v neru samozřejmě normálně jde. Prostě dáš vypalovat Datový disk a jednoduše je tam přetáhneš. Jako cokoliv jiného.

Súčasťou Nera je aj NeroVision a to je nástroj na tvorbu DVD, strih a vypálenie.

To máš asi pravdu. Ale kolik stojí ta verze s NeroVision ???

Dostaneš ju napríklad k novej vypaľovačke, TV karte, PC, NB...

sprav to v: VSO DivxToDVD spracuje to aj mpeg-2 vo fre verzii zobrazuje reklamu.