» Poradna » Ostatní

Vypalovačka vypalí zhruba jen 30% velikosti DVD

Vypalovačka Toshiba mi vypáli zhruba jen 1,5GB na DVD , pak napíše error a vypalování se přeruší.Dělám to v Neru, zkoušel jsem ale i jinačí vypal. program a to samé.Mám čistou instalaci Windows, dělalo to i včera , kdy bylá stará instalace OS.Poradí nějaký dobrák? Martin Chomutov

Odpovědi na otázku

Nová nebo stará vypalovačka?? Jestli nová, podívej se po novějším firmwaru. Stará - promazat a vyčistit. A nebo zkusit jiné média.

Me se stalo u nove vypalovacky od Neca, ze po cca 2 dnech nemohla dopalit zadne medium, pred koncem vzdy zkolabovalo paleni. Nakonec jsem zjistil, ze na vine byl asi horni plastovy dil v mechanice, ktery drzi meduim. Asi se nejak pohnul a medium pak bylo v divny poloze. Stacilo jen mechaniku vymontovat z bedny, protrepat (s citem) a dat zpet. Od ty doby funguje vpoho. Priste ale uz do Neca nejdu:)

K zahození není taky zrevidovat data kabely...