» Poradna » Programy

VYpalovacka Philips

Dobry den,mam novou vypalovacku Philips 32/4/4 a bohuzel mi asi tak sest dni ze sedmi v tydnu odmita vypalovat a pise Power Calibration Area Error. Uz jsem vymenil RAMku, preinstaloval drivery atd. atd. Jsem z toho zoufaly, reklamaci v prodejne neuznali, protoze jim pry fungovala bez problemu. Obcas mi funguje, obcas ne, medii jsem vyzkousel nekolik, odinstaloval vsechny programy, ktere by mohly byt rezidentni... Budu vdecny za jakoukoliv (i zdanlive nesmyslnou) radu! Diky.

Odpovědi na otázku

Takovou hlášku jsem v životě neviděl, ale asi bych se podíval, jestli stíhá zdroj - vypalovačka žere hodně a jestli tam máš case plnej harddisků a karet... :))

Kazda vypalovacka pred vlastnim zapisem provadi kalibraci laseru - nastavení vykonu. Na prvni pohled to vypada na chyby na CDR, ale je mozna i chyba ve firmware mechaniky. Zkus updatovat firmware. Je-li mechanika IDE pripoj ji samostatne na secondary master. Je-li SCSI zkontroluj ID a terminaci.Pavel

Pamatujes zahady HP vypalovacek s mechanikami od Philipse? Mozna to bude urcita neodladenost vypalovacky, zkusil bych si pujcit jinou od znamych a nebo jim pujcit tuto nezbedu, zname servisaky - nam to vypaluje - ale co, to uz nereknou. Toto asi nebyla dobra volba, ale za ty prachy si lze laborovat.

Pritom spoustu nestastniku, kteri vlastnili HP7100 a HP7200 muze zachranit jednoduchy navod, vada totiz byla mechanicka! Navod je na serveru www.cdr.cz a tam ti take navrhuji prednest svuj problem, rekl bych ze se urcite dockas spravne rady.Nicmene po skusenosti s Philipsem (v kabate HP) uz bych nikdy neriskoval tuto znacku.

Podíval bych se na řadiče SW pokud máš VIA chip s tim jsou problemy. Zkus nainstalovat nějaký standard.