Vypalovačka nevypaluje DVD

Mám takový problém. Mám ve starším notebooku vypalovačku, která nečte a nevypaluje DVD. CD čte a vypaluje v pořádku. Ještě asi před rokem když jsem naposledy vypaloval DVD tak vše fungovalo bez problémů. Vypalovačka Matshita DVD-RAM UJ-806S ATA Device. Drivery aktuální. Neví někdo co s tím.

Odpovědi na otázku

Mechanika nevydrží všechno. Skus ji profouknout kolem čočky, vyčistit optiku isopropylem, vyměnit... V tomhle pořadí.

Máš doma takový ty spešl špejle s vatičkou na čištění, třeba uší..???.. Tu vatičku na konci lehce namoč do líhu(60%), který dostaneš v lékárně a jemně potři "očko" ve vypalovačce - vysuneš vypalovačku a očko by tě snad mělo trknout do očí.. Nech to chvilinku oschnout a otestuj čtení DVD.. třeb několikrát za sebou, po chvilce by ta vypalovačka mohla ožít..

..očko nebo čočka..Nějak jsem si nemohl vzpomenout na výraz: čočka..

((laserové oko))

Palo,tak ty jsi nakonec technický básník.. hmmm

mini v kb, na tvé GB nedosáhnu

Zkus mechaniku vyčistit, já měl třeba problém, že mi přehrávalo CD, ale u DVD mi nešel zvuk. Po vyčištění, jako zázrakem, to zase fungovalo, jak má.