» Poradna » Ostatní

Vypalovačka m¨píše POWER CALIBRATION ERROR!!!

Ahoj, mám problém. Něco přes rok vlastním vypalovačku TEAC 524 a zatím s ní byla naprosto bezproblémová spolupráce. Teď mi ale z ničeho nic začala místo aby vypalovala, házet hlášku POWER CALIBRATION ERROR. A vysune zpět čisté CD. Zkoušel jsem i jiná média, ale to samé.Je pravda, že má "dost najeto". Co s tím dělat???Díky za vaši pomocP.S. Na RW vypaluje normálně.

Odpovědi na otázku

Zkus nejaka overena media (shodna i dle ATIPU) na ktera vypalovala ok...pokud bude stejna hlaska tak ji zkusit vycistit ci vyreklamovat...kdyz ani to nepomuze tak koupit jinou...

Skús znížiť rýchlosť vypaľovania. Možno to pomôže. (to je asi aj dôvod prečo na RW páliť ide)Brácho má starú Acer a tiež musí páliť len 4x, lebo na vyšších rýchlostiach mu to hádže uvedenú chybu. A v helpe som sa dočítal že je to hardwarový problém, proste mechanika umiera :)

Strata výkonu lasera. Na nižšie rýchlosti asi bude ešte stačiť.