» Poradna » Programy

Vypalovací program

Zdravim, moc by mě zajímalo zda se dá zjisti zpětně, jakým programem bylo vypáleno cd? Mám domácí kino, asi tak 3 roky starý, chci si tam přehrávat hudbu. Když teď vypálim cd , nejde to (ani audio ani data cd nejde). Když tam dam originální, jde to. Ale pak mám nějaký starší data cédéčka, který tam jdou úplně normálně přehrávat. Vůbec nevim jak mám vypálit cd aby to šlo přehrávat. Díky za radu

Odpovědi na otázku

A pálíš rychlostí 52x, ne? Jeden starý palič mi říkal "jestli chceš aby to po tobě někdo přehrál, pal max 16x". Já pálím 4 - 8x a jsem v poho. Holt ty starší CD jsou vypálena pomaleji, ne?

jj práce kvapná málo platná. Napal to 4x a mělo by to být OK.

Nejnovější média mají myslím minimální rychlost zápisu 10x,pomaleji to asi nepůjde,protože i když v nějakém hloupém programu nastavíš vypalování menší rychlostí,mechanika to po pokusu o zápis stejně pozná a rychlost zvedne.Je to divné,ale nejvíc se mi osvědčuje vypalovat rychlostmi které jsou násobkem 8 (u nových CD tedy obvykle minimálně16x).DVD a CD vypálená vysokou rychlostí obvykle v přehrávačích nefungují nebo generují docela dost chyb

Ale blbost. Normálně pálím CD 4x aby to přečetla CD mechanika v autě.

To bych se tedy rád přiučil jak to děláš,moje DVD palička Hitachi a nové CD od Verbatimu a méně jak 10x tam nedostanu

No jistěže; mám jeden PC nový a tam pálím na nejmenší možné minimum a pak mám jeden starý Dell, značkový, a tam je nějaké LG, které umí hodně pomalu. A DVD na novém taky pálím 4x, nemám s tím problém.

Rover623 - tak si to v Neru nastav - konkrétně v Nero Drive Speed
a pravda je ta,že už rychlost 8x, je do autoradia, a starší přehrávače, zabiják.
A jedná se i různé "jezevčíky" z Tesca a podobných super hyper marketů.

Za prvé,drivespeed musí běžet aby to fungovalo a za druhé,nastavuje se tam rychlost čtení,ne zápisu

Rover623 - tak sorry, ale s jedním nesouhlasím - NeroDriverSpeed nemusí kvůli nastavení běžet - stačí ho otevřít, a nastavit.
A promiň, já staromilec pořád ještě používám Nero 6.6.0.16, a jiný v mém PC nemá co dělat, a když nastavím vypalování, a objeví se roletka, po jejímž otevření, mohu nastavit i 2x.

a Tomáš Fuk, má taky velkou pravdu - v tomto případě "všeliké kvaltování, toliko pro hovada jest".

Jsem rád že alespoň někdy se mnou souhlasíš