» Poradna » Ostatní

Vypálit kamarádovi

Ahoj
Zajímalo by mě, jestli můžu nejlepšímu kamarádovi půjčit mou legálně zakoupenou hru?
Napadlo mě to udělat tak, aby to nebylo nelegální
1. Udělám si záložní kopii té hry na to mám ze zákona nárok
2. Tuto kopii mu půjčím a -zapomenu- na to.
Výsledek bude ten že já neudělám nic nelegálního a hru takto legálně rozmnožím.
A jelikož on je ročník 1997 tak nemá trestní odpovědnost a je taky z obliga.
Je to dobrý způsob a legální?

Odpovědi na otázku

pokud nejste trestně odpovědný tak si stahujte co chcete a kolik chcete dokud ještě beztrestně můžete

Já už trestně odpovědný dávno jsem :(

Pokud se s tí nebudete chlubit nikde na netu jako třeba tady, tak asi ne.

Ad 1) Udělat kopii hry sice máš ze zákona nárok, ale to platí pouze v případě, že je tato kopie nezbytně nutná pro její provozování. Vytvořením kopie se myslí instalace hry na pevný disk (osobně to považuju za nesmysl, protože instalace hry není přímo kopie, ale extrakce souborů z instalačního archivu, čili se nejedná o stejné soubory ve stejné podobě).

Udělej to,vlci se nažerou a kozy zůstanou celý.A voto de né?

Nejlepší bude, když kamarádovi jednu "vypálí předem,.bude to legální a každej kamarád už si přebere za co to bylo.
A OSA a jiní zhovadilci na to nemůžou nic namítat.

ne ne, určitě máš právo si udělat kopii instalačního cd (stejně jako u jakéhokoliv softu) pro archivační potřeby, pokud kvůli tomu nemusíš prolamovat nějakou ochranu. Spousta her třeba vyžaduje cd v mechanice a to se tím opotřebovává, takže si spousta lidí logicky udělá kopii a origoš médium uloží do skříně, aby se mu nic nestalo.

záložnú kopiu máš nárok vytvoriť za účelom zálohy na archivačné úšely pre Tvoju osobnú potrebu,pokial ju poskytneš dalej inému na používanie ,už spravíš nelegálnu vec

udelej kopii, kterou i nechas doma a kamaradovi muzes pujcit original
Ja sam bych se tim vubec nezabejval.Stejne jestli mu to chces dat,tak to prepalis a hotovo.

Už jen to, že se ptáš značí že to moc legální nebude...

To je jako bych někoho zabil a zapoměl na to... Bylo by to legální?...

Originální hru mu půjčit můžeš, to je na tobě. Vypálenou ne, vlastně si ji ani vypálit nesmíš...

Nejlépe, když mu půjčíš originál a on si udělá kopii sám. Pak jsi z obliga...

Ako uz pisal audax, kopiu si urobit mozes (ak neprelamujes ochrany), ale nesmies ju nikomu davat - to je uz nelegalne. (takze je uplne jedno ci sa budes vyhovarat ze si na to zabudol, ptz to je nepodstatne - nelegalne uz bolo to ze si ju niekomu pozical).

proč mi to jenom tolik připomíná Mirka?

Mirku?