» Poradna » Ostatní

Vypálení z naprasklého CD

Mám půjčené naprasklé CD a potřebuji data z něj přepálit na jiné CD! Mechanika CDRW v Desktopu ani mechanika DVD/CDRW v notebooku mi to nepřečte! Znáte nějakou firmu, která to umí udělat, nejlépe v Brně?Děkuji za rychlou odpověď!Bohumil Hampl, bohumil.hampl@emu gefranken.cz

Odpovědi na otázku

tak to vůbec nezkoušej.... může ti médium prdnout vlivem otáčení a v nejlepším případě se jen rozletí na tisíce kousků po mechanice, v horším případě ti mechaniku rozmlátí. Mě se to jednou stalo a to to médium mělo jenom uprostřed vlasovou prasklinku, načetlo to tak 85% a pak se rozmlátilo, až povyskočili dvířka přes zuby. Po vyčištění od střepů a prášku z barvy naštěstí mechanika chodí dodnes. Takže bacha...

Když to čteš (třeba) čtyřkou a to médium není (skoro) na dva kusy, ještě to jde. Při pokusu to číst max. rychlostí to samozřejmě nemůže dopadnout jinak než roztržením média na cucky...

Program BAD COPY PRO, vytáhne z CD vše co jde. Ale jak psal kolega předemnou,otáčky na minimum .(*J*)

prasklinu přetři centrofixem nebo barvou, mechanika by si mohla data pomocí crc dopočítat - jinak se ti bude na lomu paprsek rozostřovat a nebude to schopné držet stopusnížení otáček přes nero cdspeed