Vypálení obrazu na monitoru

Mám klasický počítač a k němu monitor Benq BL2420PT, na kterém často čtu různé dokumenty. Teď jsem nechal počítač omylem zapnutý, když jsem šel pryč a monitor svítil asi 4 hodiny s otevřeným dokumentem. Dnes jsem si všiml poměrně výrazného vypálení tohoto dokumentu do obrazovky. Dřív jsem měl pouze monitor od Asusu, který mám do teď jako druhý monitor, párkrát se mi to stalo taky a do teď na něm nic není.Co s tím, je to na reklamaci nebo je to moje chyba? Přece LCD (IPS) monitor nemá mít problém pár hodin zobrazovat statický obraz nebo ano?

Odpovědi na otázku

IPS nemá problém zobrazovat statický obraz, akorát když je tam moc dlouho, zanechává stopy. Ale buď v klidu, na rozdíl od OLED technologie to není trvalé a brzy to při běžné práci zmizí.

taky mám asi vipálení snímků, akdyž Hraju Hru kde je ten čas dole, tak jse mi dole ukáže Blikací čisla. jsem si myslel že je jse spouští aplikace a vipínají ,na štěstí to není virus kde se jakoby otevírá a zavírá ale je to asi vipálení snímků