» Poradna » Programy

Vypálení MP.4

Prosím o radu. Stáhl jsem si soubor ve formátu MP.4 a chci ho vypálit na DVD. Otevřu Ashampoo Burning free dám procházet, najdu složku v mém kompu stažené soubory ale soubor MP.4 mi to neukáže, všechny ostatní ano a tudíž ho nelze přidat k vypálení. Přitom tam v té složce je, hraje, mám ho i ve flešce, hraje v tv z flešky takže poškozený není. Co s tím mám prosím dělat? Díky.

Odpovědi na otázku

MP.4?

Není to MP.4 ale MP4. Vypalovat to chceš do jakého výstupního formátu, jako klasické DVD Video a nebo jako datový disk?

Jistě MP4 bez tečky 😊 Chci to jako klasické DVD video.

Tak v tom případě jednoduše ten vypalovací program neumí zpracovat MP4 na vstupu. DVD je totiž kódováno v MPEG2, takže to budeš muset předem zkonvertovat a nebo použít jiný vypalovací program.

A potom je otazkou ci mu tam to video v povodnom rozliseni vobec na to DVD vojde, v zavislosti na aktualnom kodeku vs. MPEG2.

Tak v původním rozlišení to rozhodně nebude, protože DVD video zná jediné rozlišení, 720x576, žádné jiné, takže to vždycky musí být překonvertováno.

Ashampoo burning studio free podporuje vytvoření video-DVD z *.MP4 souborů. Takže pokud má opravdu soubor MP.4, bude možná stačit přejmenovat ho na MP4.Pokud soubor MP4 má a studio ho nevidí, tak ať si nainstaluje jinou (novější) verzi studia - možná má nějakou prehistorickou verzi, která MP4 ještě nepodporuje.

Tak to udělej buď ve FormatFactory a nebo Freemake Video Converter.

1) převodem na DVD video se ti jakékoliv - i HD video degraduje na rozlišení PAL 720x576 pixelů2) pokud délka videa je vyšší, než limit délky videa pro DVD Video standard, tak se to tam nevejde...

A ma to cenu v dnesni dobe drbat se z vypalenim na DVD?!?

Dnes na tebe budu hodný, i když jsi to ty! https://portableapps.com/apps/music_video/dvdstyle... Ostatní ti k tomu už napsali dost.