» Poradna » Mobily

Vypálená .mp3 hudba na CD-R nelze přehrát v CD přehrávači

Dobrý den.Dnes jsem si koupil zbrusu nový balíček Verbatim azo CD-R, všechny CD jsou čisté a nepoškozené, na jeden z nich jsem vypálil hudbu (vše skladby do 10 minut v .mp3 formátu s maximální velikostí do asi 15 mb.)Audio ze všech skladeb není delší jak na obalu udávaných 80 minut, z kapacity 700mb jsem zabral pouze 138 mb, doba trvání audia je přesně 79 minut a 38 sekund.V programu Ashampoo Burning Studio 12 se všech 20 skladeb úspěšně vypálilo, disk jsem zkoušel z mechaniky vytáhnout a dát ho tam zpět, můj PC neměl žádný problém s přečtením souborů. Po asi hodině jsem toto CD chtěl přehrát v rádiu s CD přehrávačem, ostatní CD-R disky přečte vždy bez problému jen u toho mého CD to sice detekuje disk a pustí se skladba č.1 ale nejde slyšet žádný zvuk, ani přepínat na další skladby.Potřeboval bych poradit s tím co jsem udělal špatně, usuzuji že v PC mechanice, na CD ani v CD mechanice nebude žádný problém.Předem děkuji za odpověď

Odpovědi na otázku

Vypalil jsi to jako datove CD ne jako Audio-CD. Takze tento disk pouzij jako podsalek (ja uz to k nicemu jinemu nepouzivam) vypal novy se spravnym nastavenim.Vic neporadim, vypalovaci program jsem par let nepotreboval pouzit...

Děkuji všem, ten formát bude ono

Vytvořil jste datové CD s MP3 soubory, s tím si počítač poradí bez problému, ale starší CD přehrávače MP3 umět nemusí.V Ashampoo musíte vybrat volbu Vytvořit Audio CD.

a CD přehrávač podporuje formát MP3? Pokud ne, tak se ti snaží přehrát datovou stopu, což je k ničemu. Musíš to vypálit jako Audio CD, čímž se MP3 převedou na formát Audio CD, pak to bude skutečně mít max. těch 80 min ale zabere to skoro celé CD.