Vypadly sluchátka a mikrofon

Mám rok staré PC i7-8700, 16GB ram, GTX 1070, vše fungovalo OK. Aniž bych cokoliv dělal najednou vypadl přední panel, respective když zapojím sluchátka s jacky s mikrofonem do předního panelu, tak je systém nijak nedetekuje a jako by neexistovala. Přitom ještě 14 dní zpět vše OK. Koupil jsem sluchátka s USB a ani ta systém nedetekuje, přitom obecně všechny USB porty na předním panelu pro USB karty fungují. Mám dojem, že proběhla aktualizace Win 10, ale to si nejsem jistý. Nevíte kde by mohl být problém? Zkoušel jsem i najít, jestli mi Win10 nezakázal používat mikrofon, ale nemůžu nic najít.

Odpovědi na otázku

zkus tohle a tam se koukni klikni pravim na zvuk >> zvuky >> prehravani

Obávám se, že jsem to nepochopil - https://i.postimg.cc/8PZzqswG/Zvuk.png

no a tam v levo nahore mate prehravani kouknete se jestli neni neco zakazaneho nebo zkuste zapojit a odpojit jestli se vam tam neco ukaze nebo ne

a to same zkus udelat se zaznamem

To se těžko odhaduje. Já bych začal reinstalací audio driveru nebo zkusil obnovu systému do doby, kdy vše fungovalo. Možná bych se podíval i do skříně, jestli se nemohlo něco uvolnit.