Výpadky WIFI po připojení HDMI

Dobrý den,pořídil jsem si monitor k notebooku, připojuji jen přes HDMI 1.4 a stává se mi, že po připojení mi začne blbnout WIFI (nižší rychlost, úplně vypadne spojení). Zřejmě je to tím, že HDMI 1.4 umí přenášet i Ethernet.Notebook je Acer Aspire V15 VN7-591G a monitor Dell P2720DC.Nevíte někdo co s tím?Díky za radu

Odpovědi na otázku

Tím že umí přenášet ethernet, to fakt není, protože ethernet nemá s wifi nic společného. Navíc monitor ten ethernet nevyužívá. Nicméně může to být tím, že je kabel horší a dostává se z něj ven rušení. A nebo ještě jednodušší možnost, nemáš náhodou ten notebook zavřený, když připojíš externí monitor?

Notebook mám otevřený, používám oba displeje. HDMI kabel mám Gembird CABLEXPERT kabel HDMI-HDMI 1m, měl by být stíněný

V tom případě je holt wifi modul v notebooku náchylný na rušení z HDMI. Řešení je jednoduché, pokud můžeš mít připojený kabelem externí monitor, tak určitě nebude ani problém připojit kabelem z routeru internet.

Tim ze HDMI umi ethernet to rozhodne nebude. Pokud mas notebook pripojen k monitoru, mas ho tedy stacionarne, tak jej pripoj kabelem... vyreseno

Pokud máš možnost připoj internet přes kabel.Jinak by to teoreticky mohlo být třeba zarušením od monitoru.. Antény na Wi-Fi v NTB jsou v rámečku LCD . A když používáš monitor tak ho máš jako rozšířenou plochu a máš ho těsně u rámečku NTB? a nebo NTB zaklapneš a používáš externí klávesnici ?? Zkus dát monitor do jiné pozice - co nejdál od NTB ..A stáhní si nějaký měřák úrovně Wi.FI abys hned online viděl, sílu signálu v dB.

To mu moc nepomůže, síla signálu se tím nijak nemění, jen mu to monitor ruší, takže na tom "měřáku" nepozná nic.

Jiný kabel nebo nacvakni ferity.