» Poradna » Počítačové sítě

Výpadky Wi-Fi připojení k přístupovému bodu

Dobrý den,u mého notebooku DELL Inspiron 5521 se několikrát za den přeruší připojení k Wi-Fi. Aktuálnost ovladačů jsem kontroloval.Z logu volby "odstranit potíže":Problém s bezdrátovým adaptérem nebo přístupovým bodemHlavní příčina:Tento počítač neustále přepíná mezi dvěma nebo více bezdrátovými směrovači nebo přístupovými body.Podrobnosti hlavní příčiny:Nadměrný roaming (mezi přístupovými body, v rámci profilu nebo upřednostňované sítě)Možnost opravy:Vyberte jednu upřednostňovanou síť.Může jít o vadnou anténu wi-fi, nebo je tento problém řešitelný úpravou nastavení? Děkuji za každou radu.

Odpovědi na otázku

Skus prepnut Agresivitu Roamingu vo vlastnostiach toho wifi adapteru z predvolenej(myslim medium) na nizku alebo vysoku, ci budes pozorovat nejake zmeny.Neni mozne, ze je to nejaka WDS vo firme a mozno nie je dobre nakonfigurovana?Nie je mozne, ze si v dosahu roznych sieti a Windows sa prepina na tu, ktora ma zrovna lepsi signal?Tazko sudit, ked o tej WiFi nic nevieme.

Zkus se při výpadku WIFI kouknout ke které síti jsi momentálně připojený. Jak píše sandisxxx, možná se přepíná na WIFI, která má silnější signál. Mně to dělalo to samé. Smozřejmě problém může být i jinde.

To mas este stastie, ze len niekolkokrat za den sa ti to prerusi.Podaktorym sa to prerusuje aspon 5x za hodinu.Prerusuje sa to vtedy ak existuje rusenie a signal je malo kvalitny.Vyskusaj nastavit iny nezaruseny kanal.

Jak psal sandisxxx. Mě u většiny Intel wifi adaptérů pomohlo nastavení agresivity roamingu na hodnotu 2 - tedy ani nízká, ani vysoká.

No, sandisxxx ale psal z predvolenej(myslim medium) na nizku alebo vysoku.

Psal, aby to tazatel vyzkoušel, zda uvidí nějaký rozdíl. Já dodal, že u Intel adaptéru se mi osvědčila agresivita na hodnotě 2 - na nejvyšší i nejnižší hodnotě se to chovalo stejně (alespoň u mne), je tedy dobré vyzkoušet i jiné hodnoty...

Samozřejmě souhlas.