» Poradna » Počítačové sítě

Výpadky spojení? ADSL

 |   |  Microsoft Windows 7 Opera 9.80

Dobrý den,měl bych na Vás dotaz co znamená hláška "LCP down - Link inactive" kterou mi ukazuje modem v logu (Netgear DGN1000B). Nezaznamenal jsem žádné viditelné výpadky spojení a řekl bych, že dle času těchto hlášek se to děje v době kdy není nikdo k internetu připojený. Poskytovatel (O2) mi to hlásil jako výpadky spojení, ale myslím, že to je nějaký režim spánku nebo něco v tom smyslu. Může mi to někdo potvrdit/vyvrátit/vysvětlit?PS jde o to, že jsem žádal o zrychlení ADSL jenže pak mi to zase snížili, že tam prý byli výpadky (viz víše).Příklad hlášky přímo z logu:Thu, 2012-08-16 08:34:46 - LCP is allowed to come up.Thu, 2012-08-16 08:34:46 - PAP authentication successThu, 2012-08-16 08:50:20 - LCP down - Link inactive .Thu, 2012-08-16 08:50:20 - UPnP set event: removing redirect rule port, port:21828 protocol:Thu, 2012-08-16 08:58:44 - LCP is allowed to come up.Thu, 2012-08-16 08:58:44 - PAP authentication successThu, 2012-08-16 09:09:00 - LCP down - Link inactive .Thu, 2012-08-16 09:09:00 - UPnP set event: removing redirect rule port, port:21828 protocol:Thu, 2012-08-16 09:19:04 - LCP is allowed to come up.Thu, 2012-08-16 09:19:04 - PAP authentication successThu, 2012-08-16 09:29:19 - LCP down - Link inactive .Thu, 2012-08-16 09:29:19 - UPnP set event: removing redirect rule port, port:21828 protocol:

Odpovědi na otázku

 |   |  Microsoft Windows 7 IE 9.0

Rozpad linky. neni prece tajne, co je LCP.Uz z tech casovych udaju je zrejme, ze o zadnou setrici funkci nejde. Mohu Vas ujistit, ze zadna takova neni implementovana.A v neposledni rade: Technikum Kysliku je jedno, jak rychle ta linka funguje. Kdyby to slo a bylo to jen na nich, klidne vam nastavi treba 100Mbps. Nemaji zadny duvod spatny stav linky predstirat.Kdybyste nepotreboval telefon, da se nekdy dosahnout jisteho zlepseni vyrazenim splitteru. Pokud vsak telefon pouzivate, neni to mozne. A samozrejme to nepomuze zdaleka vzdy.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
 |   |  Microsoft Windows 7 Opera 9.80

Divné... pokud taková funkce jako režim spánku (či jak to nazvat) není, proč se ty "výpadky" dějí výhradně v době kdy není nikdo připojen a nepoužívá ji. Koukal jsem i do starších logů a tam jsou i výpadky klidně i několik hodin. Případně jak je možné že jsem si ještě takových výpadku nevšiml? Nemyslíte, že pokud sedíte u počítače tak byste si několika minutového výpadku všiml? LCP Down - link inactive není jediná hláška v logu co je spjatá s "LCP down" (bohužel staré logy již nemám) a proto jsem se ptal jestli nevíte co znamená konkrétně tento tj link inactive.Technici nejspíš nemají důvod cokoliv sabotovat což, ale nemění nic na faktu, že domluvit se s nima je skoro nemožný úkol a neustále mi nechtějí nastavit rychlost tak jak chci já a dělájí tam psí kusy. Pokud jim to je jedno proč s nima není domluva?Tyto "výpadky se v mi v minulosti děli řekl bych často a to i v době připojení (nikoliv však link inactive) ale nikdy jsem nezaznamenal výpadek připojení k internetu a to ani například při skype hovoru... když je to výpadek proč internet běží?

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
 |   |  Microsoft Windows 7 Firefox 3.6.3

Linka, cez ktoru netecu data je viac nachylna na chyby to bude asi to najpodstatnejsie.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
 |   |  Microsoft Windows XP Opera 12.01

Tak v první řadě je vše odvislé od toho asi takto :-------------------------------------------------------- jaké je spojení přes ADSL nebo VDSL- v jaké vzdálenosti se nachází spojka Router-DSLAM * ADSL do cca 3.6 km * VDSL do cca 1.3 km- dále v jakém stavu je matelika (dráty)- a v neposlední řadě i stav OS, jeho čistota, nastavení - prostě nesmí být zahnojenJinak Kyslíkářům je šumafuk nějaká rychlost. Prostě buď máš linku dnes 16 MB, nebo 25 MB.Od toho se vše odvíjí, pak Router a DSLAM si sami nastaví rychlost vůči sobě, když je velká chybovost, spojení padá apod.Taky to může dělat pokažený / načatý Router a ten pak je nutno vyměnit, což byl u mě případu ADSL a Routeru Huawei (stará placatice), donutil jsem je jej vyměnit za Zyxel a pak to šlapalona výsost OK, a pak jsem přešel na VDSL, zatím spokojenost co do rychlosti a poruchovosti.Takže si nech prověřit Router a možná bude závada odstraněna, protože ty číňanský strojovnystojí za velkej pendrek.A nenech se od Kyslíkářů odbýt, budou to házet na tebe, k čemuž je tlačí jejich zaměstnavatel.Jo a zapomeň na ty svoje bláboly o nějakém "spánku" apod. nesmysly - s tím to nesouvisí...

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
 |   |  Microsoft Windows 7 Opera 9.80

Ty "bláboly" budou nejspíše pravdivé protože při detailnějším prohledávání modemu jsem našel tuhle funkci:"Idle Timeout (In Minutes)"Byla tam nastavena hodnota 10 a popis té funkce je zde:"An idle Internet connection will be terminated after this time period. If this value is zero (0), then the connection will be "kept alive" by re-connecting immediately whenever the connection is lost."Po nastavení na hodnotu 0 jsem zatim neměl ani jeden výpadek a to ani v době kdy nebyl internet používán. Říkám jen zatím, protože to ještě testuju takže to nevím na 100%.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět

Související témata: Success, Event
Určitě si přečtěte

Jak funguje největší akumulátor v Česku: podívejte se do elektrárny Dlouhé Stráně

Jak funguje největší akumulátor v Česku: podívejte se do elektrárny Dlouhé Stráně

** Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé stráně je obdivuhodné technické dílo ** Stejná turbína vyrábí elektřinu i tlačí vodu zpět do horního jezera ** Strojovna elektrárny je zabudována v podzemí

David Polesný | 35

Zbavujeme se Googlu: vybíráme nejlepší alternativy, které nahradí jeho služby

Zbavujeme se Googlu: vybíráme nejlepší alternativy, které nahradí jeho služby

** Google nabízí spoustu služeb, ale většina z nich má i dobré alternativy ** Pokud z nějakého důvodu nechcete používat služby Googlu, nemusíte ** Připravili jsme přehled služeb, kterými lze ty od Googlu nahradit

Karel Javůrek, David Polesný | 89

Vyzkoušeli jsme eObčanku a přihlásili se s ní na weby úřadů. Vážně to funguje!

Vyzkoušeli jsme eObčanku a přihlásili se s ní na weby úřadů. Vážně to funguje!

** Máme eObčanku, máme čtečku, vyzkoušeli jsme přihlášení na weby úřadů. ** Objevily se drobné problémy, podařilo se nám je vyřešit. ** Používání eObčanky pro online identifikaci je velmi pohodlné.

Marek Lutonský | 37Aktuální číslo časopisu Computer

Nejlepší programy pro úpravu fotek zdarma

Externí disky pro zálohu dat

Velký test: herní notebooky

Srovnání 12 batohů