» Poradna » Web a internet

Výpadky připojení při větší zátěži

Jsem modemem připojen na bezdrátový T-mobile. Za modemem je router s wifi a pevným připojením do počítačů. Při stahování do PC větších souborů nebo při sledování např. tv tipsport se nepravidelně vždy PC od netu odpojí (ping nereaguje). Ale když v ten samý okamžik zkouším net na mobilu, který je připojen pomocí wifi, tak funguje. Tedy není problém na straně T-mobilu, ale někde jinde. Napadla mě síťovka v PC, naistaloval jsem nejnovější ovladače síťovky, ale nepomohlo to. Koupil jsem i nový router a také nic. Co stím? Díky.

Odpovědi na otázku

Toto robí vtedy, keď je na routri vyčerpaný maximálny počet súbežných spojení. Vyčerpávajú to najčastejšie programy typu p2p ako je skype, emule, torrent a podobne. V niektorých týchto programoch je možné upraviť počty vytváraných spojení.

Typ modemu a txp routeru. Jo a co te vede k tomu miz 2 zarizeni za sebou? Modem nema bezdrat? Modem je od poskytovatele a neumoznuje administraci? Modem natuje a tvuj router pidruhe? Rozepis se trosku

Mit za modemem druhy poradny router a vse potrebne resit na nem je v drtive vetsine pripadu jedine rozumne reseni. Mj. protoze SOHO modemroutery vseho druhu jsou obvykle desive plecky, proto je treba jejich zatez omezit.

Ano to jo. Ja taky modemy od o2 prepinam do bridge a za nej davam lepsi, ale to je firemni sfera, kde potrebuju napr na pripojeni vpn do firemni site. Pokzd je to na doma, je lepší vyuziti toho druheho zapojit jako ap a pokryti hlucheho mista. Neco jine je aby modem zvladal 3 pripojeni doma a 50 pripojeni ve firme. Ja se jej ptam na typy, ono taky muze mit modem 1Gbit a za tim 100Mbit tplink ci podobny...

Doma zadna "hlucha mista" nebyvaji a WLAN musi poradne fungovat. Ne jako v polovine firem. To srackomodem nezajisti, podobne jako nutnou konfigurovatelnost. ;o)

Mikrozik s openvpn, pripadne alternativa s openvpn, zadne nahrasky pro pobocky to staci. A ze doma nebyvaji hlucha mista? 4+1 obyvak na kraji a pres 3 steny do posledniho pokoje neprojde neni hluche misto? Nebo na wc...

Ale to neni problem tazatele. A neodpovida, asi vyresil...

Tak jsem odpojil router. A nepomohlo to. Modem je od T-mobilu Huawei B2338-168IDU. Má dva výstupy LAN. Na prvním jsem zapojil napřímo PC a na druhém LAN je připojen router s WIFI a tam to běží v pohodě.

Tak jsem odpojil router. A nepomohlo to. Modem je od T-mobilu Huawei B2338-168IDU. Má dva výstupy LAN. Na prvním jsem zapojil napřímo PC a na druhém LAN je připojen router s WIFI (kvůli dosahu, Wifi na modemu mi nepokryje celý barák) a tam to běží v pohodě. Modem má administraci, jen nevím, co bych měl na něm nastavit.

Pokud clovek nevi co nadtavit, radeji do toho něha bat. Ja bych modem prepl do rezimu bridge. Ale proc nenapises i typ routera co mas za tom modemem. A v routeru kukni v zalozce wan zda map pppoe. Pak ti bude vse delat ten neznamy router

Myslím, že na routeru tady nezáleží. Na něm totiž net funguje, ale na přímém připojení počítače do LAN na modemu je problém. Na modemu je v nastavení WAN brána.