» Poradna » Web a internet

Výpadky internetu na všech zařízení zároveň

Zdravím, mám problém s vypadáváním internetu. Cca týden mi začal internet v nepravidelných intervalech vypadávat, nejprve stoupne z normálních 20-30 ms až do atronomických čísel až nakonec internet vypadne úplně na několik sekund max. pár minut. Vypadává na všech zařízení zároveň (PC, tablet, notebook...). Psal sem svému providerovi internetu (poskytovatel) a ten odepsal že buď měli vypadený jistič/kabel (v ten den internet nefungoval vůbec), nebo že ,,potíže byly způsobené přepětím z blesku na našich zařízení,,.Jelikož internet nefunguje (vypadává) současně na všech zařízení tak virem nebo aktualizací počítače atd. to asi nebude. Tak nevím jestli je chyba na mé straně nebo si mám pozvat nějakého technika nebo třeba zkusit resetovat router sám (tohle ještě zvládnu ale víc už ne).Restartovat router, odpojit/připojit kabely sem zkoušel, nikde nejsou porušené, DHCP mám nastaveno automaticky.Typ routeru:150M Wireless Lite N RouterModel No. TL-WR741N / TL-WR741NDDěkuji za případné rady.

Odpovědi na otázku

Jestli s tím máš problémy více jak týden, pak bych si tipnul, že ten router prostě pomalu a jistě odchází do věčných lovišť.. Jednou za čas se stane, že má poskytovatel nějaké problémy, ovšem zcela jistě ne celý týden nonstop. Kdysi dávno jsem měl jednoduchý router TP link, takovou lebnou sračičku.. Vydržel něco málo přes 2 roky.. Měl sem obdobné počínající problémy na dvou počítačích při zátěži, např. při stahování i nevelkých souborů z netu. Po výpadku netu vždycky na chvíli pomohl restart nebo reset routeru.. Ovšem tohle není řešení.. I kdybys nastavil router po resetu metodou Quick setup, bez spešl jiných nastavení, ten router takto nastavený by měl v pohodě fachčit.. Zhodnotit situaci bys měl ty sám. Jestliže ten router fachčil bez problémů delší dobu a najednou se objevují problémy s výpadky internetu(i kdyby byl 1-2 dny výpadek u poskytovatele), pak je ten router jednoduše na vyhazov..

Mám doma ještě jeden router, ten bych mohl zkusit, hloupá otázka ale když zapojím jiný router tak ho musím nastavovat znova a starý můžu prostě vyhodit (pokud to bude tím starým),. ? Nemusím dělat nic předem jako vymazat nějaké údaje starého routeru,,.

Zalezi na poskytovateli(muze byt nastavene pevna IP, blokovani na konkretni MAC, ...) zavolal bych si na hotline a zjistil si to primo od nich.

Z toho TP-Linku ti ide kabel kam? Niekde na antenu na streche, alebo do nejakeho modemu DSL? Ake programy komunikujuce z Internetom mas spustene na pocitacoch?

Z routeru to de do antény za oknem, a programy běžně prohlížeč (chrome), nějaké online hry, pak volání přes internet (teamspeak..) atd., tam to jde poznat nejlépe kdy internet vypadl, bohužel je to tak časté že už i při běžném prohlížení webových stránek vychytám čas kdy to vypadne.. normálně (před týdnem) stahuju, mám zaplý youtube na pc i na tabletu do toho ještě volám a v pohodě..

Tipujem, ze ked vypnes teamspeek a podobne programy (torrent), restartujes TP-Link a aj tu antenu, tak sa Internet normalne rozbehne. Vyskusaj to tak, ze budes mat zapnuty len web browser v tablete, vsetko ostatne vypnes. Bez restartu si budes musiet pockat nejaky dlhsi cas, kym sa obnovi normalna cinnost.

Čo to je za pomenovanie "anténa"? Fujtajbl! To už nikto nevie čo je routerboard a pod. zariadenia? Antena je len defakto kus drôtu a ten do routera nestrčíš - teda ak by si chcela klasickým routerom chytať signál od ISP (iba ak by šlo o dualny router a anténu by si fakt vyviedol von na chytanie signálu a zároveň doma vysielal wifi)

https://www.mall.cz/dvb-t-anteny/strong-srt-a... tohle mám za oknem (né přesně tento ale vypadá to podobně akorát místo obdelníku to má tvar kruhu a je to jenom na internet, na televizi mám něco jiného..), z toho vede kabel do ,,POE adapter,, který je zastrčen v zásuvce a z toho vede do routeru (http://rudn.nodevice.com/preview/big/395/395364-1.jpg) a odtud mám už vše jen přes wifi..

Nejprve je třeba zjistit, kde ten internet vlastně vypadává. Kam až doputuje paket vyslaný z počítače a kam už nedoputuje.Pokud se to děje pravidelně, neměl by to být problém.příkazem v příkazové řádce počítačetracert -d seznam.czse vypíšou jednotlivé kroky mezi počítačem a serverem seznamu.Obvukle první vypsaná IP adresa je právě router doma, další bývá buď routrer někde dál v baráku, nebo až u poskytovatele, a tak dál....Pak vzít první adresu a spustit příkazping -t 192.168.100.1kde namísto mojí vymyšlené IP adresy bude ta z prvního řádku předchozího výpisu. No a kdytž se při výpadku internetu přeruší i výpis pingů, je problém v routeru v bytě. Pokud tohle pojede pořáád, přestože internet zrovna nefunguje, vezme se adresa z druhého řádku a pokračuje se stejně.No a pak se případně jde za poskytovatelem s tím, že tato adresa je při výpadku dostupná, ale tahle už ne. Pokud je počítač připojený přes WiFi, může se stát že je tam nějaké silné rušení signálu a vlastně vůbec nemusí být špatný router. Jenom je třeba na stejném kanále jako router u souseda za zdí. Na to zase pomáhá program InSSIDer, který zobrazí všechny WiFi sítě v okolí, jejich sílu a kanál na kterém běží. Většina WiFi Accesspointů si umí kanál přeladit, nebo alespoň automaticky vybrat ten nejméně zarušený, ale třeba je tato funkce vypnutá. Důvodů proč nefunguje internet může být hromada a tohle je jen první pohled pod kapotu.

Tak sem vyměnil router za jiný téměř nový, používal sem ho asi před rokem nějakou dobu než sem se přestěhoval a dostal router přímo od providera a internet funguje znatelně lépe. Stále občas vyskočí vyšší ping ale né tak často, přes dnešek to budu sledovat. Jinak nejbližší soused bydlí tak 200 metrů daleko takže tímhle to asi nebude. Ještě mě napadlo jestli to není anténou, protože tak před dvěma roky internet vypadával cca měsíc a začal fungovat až když mi přišel technik (nebo kdo tohle dělá) a anténu vyměnil, že prý nějak upgradovali sítě (nevím přesně co, přecházeli prostě na něco novějšího..), pak to běželo jako hodinky, ale to by dali vědět..

myslím, že ti v těch bouřkách skutečně odešel router. Já jsem myslel včera, že z toho zblázním. Mám jeden ze kterého to jde na druhý a z toho ještě do switche. Lítal jsem po baráku jak kretén, abych ten hlavní zprovoznil, vyběhl nahoru, načetl 3 stránky a zase konec. Nakonec jsem odhalil, že ten prostřední je v háji. V obchodě jsem musel vzít co jim zbylo, protože jsem byl ten den prý už tak 15. protože všem přepětím v síti odešel.