» Poradna » Ostatní

Výpadek proudu

Zdravim, Hrál sem si na xboxu, když náhle výpadek el. proudu, tak se chci ujistit jestly se nemůže xbox nebo cd s hrou poškodit?, po spuštění vypadá vše normálně ale i tak chci mít jistotu. Děkuji

Odpovědi na otázku

Kazda elektronika se muze poskodit, zalezi, co vypadek zpusobilo. V naprostem pripade je to ale v pohode (snad k vypadkum nedochazi casto, pak bude problem vaznejsi). Na disk v mechanice by nemelo mit zadny vliv ani pripadne odpaleni pristroje.Nejcastejsi problem byva, kdyz se uklada pozice ze hry na disk (ale snad je to u xboxu osetrene), takze zkusit tu hru, ktera se hrala, jestli je save v poradku.

Vše vypadá OK, tak snad dobrý, děkuju

Máš pravdu, jen tvá odpověď vzbuzuje dojem jako by se pozice hry ukládala na CD, na mysli jsi měl určitě HDD. Pokud zařízení pracuje je velice pravděpodobné, že vše přežilo bez úhony. Problém by mohl nastat např. pokud by někde v domě v okamžiku výpadku běžel nějaký silnější elektromotor. Na něm by se mohla naindukovat špička, která by poškození a případně i zničení připojených elektronických přístrojů způsobit mohla.

JJ, samozrejme v tomhle pripade na hadr. Pri ruznych pametovych kartach ve starsich konzolich to mohla odnest komplet pametovka.

A často to bylo tím, že po výpadku NAPĚTÍ se při návratu sice napětí vrátilo, ale i s různými přepěťovými špičkami, což nemají ty karty rády.

Proud nebo napeti, pro bezneho cloveka je to jedno a tak se pouzije obecne rozsirenejsi, i kdyz nespravny, vyraz. Jak by se asi mel tvarit biolog, pred kterym se slunecku sedmitecnemu rika beruska.

Tu jsem dlouho, bohužel, neviděl, zato těch asijských svi.ní jsem pozabíjel dost.

+1, jen ty klasicke nejsou z asie