Výpadek proudu a spálenina z počítačové nohy

Zdravím uživatele živě.czVčera se mi stala taková nemilá věc. Spadl mi proud, přičemž žádná bouřka nebyla a měl jsem v pokoji spuštěny počítač. Nahodíme pojistky, jdu do pokoje a cítím spáleninu. No a čichám, čichám a zjistím, že to jde z počítačové nohy. Tedy přesněji tam, kde mám zdroj, tedy to do čeho se zapojí kabel pro připojení k PC, proudu. A teď otázka, je možnost, že odešel ten zdroj a nebo i něco s ním? Tohle je tedy můj spáleny zdroj https://www.amazon.co.uk/POWER-SUPPLY-ORIGINAL-Hew... Stručně, mám Hewlett-Packard zdroj, který už v České republice nikde nenacházím. A tak se chci i zároveň zeptat zda by jste mi nějaký poradili a popř nějaký ne příliš drahé zdroje. Na závěr dodám, že když zapojim v momentální době s tím zdrojem pc tak mi to vyhodí pojistky.

Odpovědi na otázku

Ano, vadný zdroj. Ten první výpadek jističe nebyla příčina, ale právě důsledek poruchy zdroje.p.s.: Co je to ta "počítačová noha" Dost divný pojem.

Počítač

Počítači říkáte noha?! Co to je za kravinu?

Třeba má pc ve tvaru chaloupky ježibaby z málo známé pohádky Mrazík.

Možno ho používa miesto nohy (svojej, alebo u stola)

Počítačová noha, to je pojem...Pokud ti umřel zdroj, tak je super nápad ho zkoušet zapínat, protože on pokud sebou nevzal část komponent, tak se mu to může podařit. Máš klasickou case, nebo to je nějaký HP bastl ? Do desky jde 24 pin ? Počítej, že slušný zdroj je tak 1000 - 1500 s tím, jestli chceš zdroj jen pro tohle (stačí Seasonic EK400, nebo Corsair CX430), případně vzít nějaký ten "lepší" pro budoucí upgrade. Ale pořád je třeba oveřit, že to není nějaký HP bastl... na to fakt bacha...

Bohužel nevím jak zjistit zjistit jaký pin do toho jde a ani nevím co je bastl a proto zasílám obrázky http://m.imgur.com/HemzEL6,MP6leBO,AsMS9Hz,7...

Nešla by ta první fotka udělat ještě černější? Takto se ještě skoro dají rozeznat obrysy některých věcí uvnitř...

Ale jinak tento zdroj jde vyměnit za kterýkoliv z těch, co jsem dával dole. Tedy pokud tam není ta lepší grafika, což s té černé fotky fakt nejde poznat.

Fotka fajne, ale já na ní mám v místě kde je pc je tmu :DAle zdá se, že to je běžná case a běžný zdroj, jinak zjistíš to tak, že z desky vytáhneš ten tlustej svazek a spočítáš piny... bude jich podle mě 24 (což je standard). Jako takhle, pokud si budeš ten zdroj menit sám, tak se tomu stejně nevyhneš. Pokud to někam odneseš, tak jim max můžeš říct, co cheš za zdroj... Nic složitého bych v tom nehledal... spíš se rozhodni, jestli chceš zdroj pro aktuální sestavu, nebo si koupíš zdroj který se bude dát použít i pro budoucí upgrade...

To asi fotil v noci když mu "někam" prý spadl ten proud

Alespoň to na Amazonu vypadá na normální HP zdroj, tedy prakticky ATX zdroj, jen o něco vyšší (HP jsou idioti, co mají rádi nestandardní věci, co nejdou vyměnit). Takže ten by neměl být problém vyměnit za normální zdroj. Bohatě bude stačit levný Seasonic SS-350ET:https://www.czc.cz/seasonic-ss-350et-350w/10... https://www.czc.cz/seasonic-ss-350et-f3-350w... Nebo kterýkoliv z těchto:https://www.czc.cz/be-quiet-pure-power-l8-30... https://www.czc.cz/be-quiet-pure-power-l8-35... https://www.czc.cz/zdroj-seasonic-ssp-350gt-... (certifikace 80PLUS Gold - vysoká účinnost)Pokud ovšem byla do PC nacpána třeba lepší grafika (a proto starý zdroj shořel), tak by bylo dobré to zmínit a koupit lepší zdroj podle toho.Otázkou také zůstává, zda PC ještě vůbec funguje, protože už může být klidně po smrti. Takže zdroj kup určitě tam, kde ho můžeš bez keců do 14 dnů vrátit.P.S. "Počítačová noha"? WTF??? Proč ne pádlo, květník, vocas nebo třeba hever?

Noha - protože má na tom postavenou ještě televizi a květináč a někdy ho to taky nakopne do pr....

HP Pavilion p6-2303ec Procesor: Intel(R) Pentium(R) CPU G645 @ 2.90GHzRAM: 8,00 GB64 bitový operační systémWindows 8.1

Pardon, tedy 6GB Ram a grafika AMD Radeon HD 7400 /1 GB Více zde: http://www.lan-shop.cz/hp-c6x59eabcm-pavilion-p6...

Kristova noho.

Nemáš to ještě v záruce? ☺

Nemám. Hele budu to dávat do Apple servisu.

Apple servis opravduje nohy?

Jeste dodam jednu osobni zkusenost... jednou jsem takhle debuggoval problematicky zdroj(nekdy PC nabehlo, jindy ne, nekdy se vypnulo, zkousel jsem vymenit za jiny, ale stejne problemy) a nakonec se ukazalo, ze byl problem v napajecim kabelu. Prisel jsem na to az ve chvili, kdyz ten kabel zacal horet. Je to sice pomerne nepravdepodobne, ale existuje sance, ze je problem jenom v tom kabelu.