» Poradna » Počítačové sítě

Vypadávání wifi routeru Netgear N300

Zdravím,rád bych se zeptal na problém s wifi routerem. Mám NETGEAR N300 Wireless Router verze WNR2000v3.Stává se mi, že několikrát týdně (i víckrát za den) wifi připojení "spadne". Internetové připojení přes router (kabelem) funguje bez problémů. Nemá s tím někdo zkušenosti?Děkuji moc za rady...

Odpovědi na otázku

Kedze kebelem to ide. tak ti nepadne router, ale odpoji sa ti wifi karta v pocitaci od routra.

Nejde WIFI!! Prostě wifi zmizí pro všechny zařízení, které mám doma.. Musím zmáčknout takový čudlík co je na routeru (vypnout/zapnout) wifi znova.. A pak to vše zase nějaký čas jede.

To nieje take iste, ze ti spadne router. Neche sa mi hladat manual, ale niektore routriky maju moznost nastavenia kedy sa ma zapnut, alebo vypnut wifi. A niektore maju na to cely planovac podla dna v tyzdni a hodiny v kazdom dni. Nieje to nahodou tvoj pripad ? Ak nie, este stale to nemusi znamenat, ze padne router. Mozem ti prezradit ako to zistis, ak mas nejaky pocitac s Linuxom.

Este ma napadlo:Nastav si kanal fixne, nie na Auto.Je mozne, ze sa ti router sam preladi kamsi do ***.

Zkusil bych se podívat přes iSSIDder v2 na sítě v okolí. Třeba se překrývají pásma s cizími routery a on pak chudák neví, co dělat. Dělaly mi to doma dva Zyxely P660, které mám na vykrytí hluchých míst a vyřešilo to nastavení kanálu napevno.http://www.wi-spy.co.uk/index.php

A na jaký fixní kanál to mám nastavit?

Pre teba bude urcite platit nejaky v rozsahu kanalov od 1 az 11.Presnejsi vyber kanalu zavisi od okoliteho zarusenia susedmi. To si budes musiet zistit sam. Ja neviem na akych kanaloch vysielaju tvoji susedia.

Mám rozsah 1 až 13 kanálů..A pochopil jsem to dobře že například přes ten program: inSSIDer mám kouknout na kanály, které zde využívají moji sousedi. A tam kde bude připojeno nejméně routerů se mám připojit?

Hodil jsem to na kanál číslo 2.Zde je screenshot z inSSIDeru: http://clip2net.com/s/7icYLwNevím přesně co znamená RSSI, Max Rate (nevím proč mám pouze 54) a co tady značí Age??

http://cs.wikipedia.org/wiki/Received_Signal_Stre... Rychlost závisí na několika faktorech - síla signál, počet streamů, šířka kanálu guard interval...http://en.wikipedia.org/wiki/IEEE_802.11n-2009Age značí, kdy naposledy jsi naposledy chytl signál dané sítě.Vidím, že to máš celkem dost zarušený. Tady bude celkem problém.

A nějaké rady, prosím.. :(

veď kanál 1 aj 2 sa už využíva. Nemôžeš dať vyšši? Ak klikneš na 2,4GHz, zistíš čo s čím sa prekrýva a vyber voľné pásmo

http://clip2net.com/s/i4elBUZde je screenshot z 2,GHz..Zde v Praze ty kanály jsou dost vytížené.. Nějaká rada? A ještě bych se rád zeptal, zda má aplituda cca. 0dB až -52dB je v pořádku, stále mi to skáče mezi těmito hodnoty. A zda se dá nějak zvětšit "Max rate".. Mám pouze 50(N) a nějak nevím co to znamená..Děkuji

Ako daleko mas router od pocitaca a kolko stien prekonava signal ?

Jo, tak tohle se jen tak nevidí!.(obrázek teď budu ukazovat jako odstrašující příklad u nás na vesnici). Při takto zaplněném pásmu je zázrak, že ti to aspoň trošku jede. Změna kanálu ti v tomto případě nepomůže, není už kam "uhnout". Jediné řešení je pro tebe přechod na pásmo 5GHz, kde je relativně volno=nový router + musí to podporovat wi-fi karty zařízení ze kterých se budeš připojovat (ntb atd.). Nebo se připojovat káblem=spolehlivé,rychlé,žádná další investice.

Staci mu dat router blizsie k pocitacu aby mal vyssie SNR.Bohuzial to vyssie SNR bude mat na pocitaci a nie na routri.Routrik tiez chyta rusenie a na nom by bolo tiez vhodne spravit taky pekny obrazok.

Kanály jsou tady dosti nabité no.. :( Router mám 5m od počítače, položený za sedačkou.. Takže od vás vezmu jakoukoliv radu.. :)

Vyskusaj dat router tak 2-3m od pocitaca, ale tak aby sa anteny navzajom videli. Ak sa to nezlepsi, tak je velmi pravdepodobne, ze uz viac s tym nespravis a ak ti to bude vadit, tak je lepsie sa na wifi vybodnut a pouzit LAN kabel. Ono sa to da aj v takychto pripadoch spravit aby to fungovalo, len by museli byt lepsie napisane ovladace pre wifi kartu v pocitaci a zrejme aj firmware v routri.Ja napriklad pouzivam wifi kde mi vonkajsia antena vidi zhruba 120 cudzich sieti a wifi funguje da sa povedat normalne ako wifi. Niekedy to ide lepsie, niekedy horsie. Na to, aby som vobec dosiahol fungovanie wifi pri takomto zaruseni som si musel napisat vlastny ovladac pre wifi kartu.

Slyšel jsem že vypadávání routeru, mohou způsobovat i torrent.. Co je na tom pravdy?

torrent sposobuje vypadavanie Internetu na niektorych lacnejsich routroch, ale nie to, ze sa ti wifi odpoji a znova pripoji. Pises, ze ti wifi "spadne". Zavisi teda, co mas na mysli tym "spadne".

Wifi "spadne".. Vypadne a není vidět, musím ji resetovat na routeru a pak zase naskoči..

To nesposobuje torrent, ale rusenie.Torrent len zahlti router, pricom ping na router normalne funguje, ale Internet nejde. Niekedy je nutne router potom tiez restartovat. Okrem torrentu moze zahltit router aj skype, alebo ine p2p programy.

Aha takže to způsobuje rušení, který je v mém okolí veliký.. Kvůli velikému obsazení kanálů?

Ano, presne tak.Ako som spomenul je to mozne napravit, zvlast vtedy ak mas router blizko pocitaca.Bohuzial sucastne ovladace wifi kariet niesu vyladene natolko, aby nieco take dokazali. Pred takymi 10 rokmi boli ovladace napisane podstatne lepsie ako v sucastnosti.