» Poradna » Počítačové sítě

Vypadavaní internetu prez wifi na o2 smart box

Dobry den, uz dlouho mame problem, ze nam na ruznych zarizenich (iphony, ipady, macbooky) nezavisle na sobe vypadava wifi singnal, respektive prestava fungovat internet prez wifi. Pomuze kdyz se u zarizeni vypne a zapne wifi. Mame o2 smart box s adsl a vsechna zarizeni s modemem stejneho typu na jinych mistech funguji. Kdyz se modem restartuje do tovarniho nastaveni tak to nekdy pomuze, treba na tyden. Zahadne taky je, ze nekdy to dela treba 30krat za den a nekdy je to nekolik dni bez problemu. Zkousel sem taky vsemozne resetovat nastaveni site na zarizeni, ale nic nepomaha. Dekuji vsem za pripadne rady.

Odpovědi na otázku

Jestli mas zkusenost se stejnym zarizenim jinde a tam tvoje zarizeni fungujou, tak mi to prijde zraly na reklamaci…

Analyzoval jsi rušení jinými wifi-vysílači (od sousedů...) v tvém bytě a na těch "jiných místech"? Čím větší rušení, tím větší problémy. Po vypnutí a zapnutí možná router proskenuje okolí a pokusí se použít nějakou méně zarušenou frekvenci.

Na 2,4GHz omez šířku pásma na 20MHz, nejlépe při normě 802.11b/g.Další rada je složitější: Proskenuj wifi pásmo a nastav pevně některý z kanálů 1/5/9/13, kde je nejmenší rušení.O2 Smart Box je předražený nenastavitelný krám.

Souhlasím.za pět tisíc jsem si to představoval jinak.
Jinak teď jde koupit i nějaký O2 booster,ale do toho určitě nejdu po zkušenostech s routrem

Postv si poradnou domaci sit, treba na Ubiqiti Unifi prvcich a budes mit klid.

Unifi je fajn do te doby, nez ukonci podporu starsich zarizeni.

Dajte ten modem na lepšie miesto. Na strope je to ideálne aj TP-Link Deco sa dáva na strop, preto funguje super.

ako prirobim ten valec na strop?

Nejlepsi umisteni pro tento modem od O2 je elektroodpad 😉

Mam stejny problem. Jen u me to funguje vetsinou mesic a pak 2-3 vypadava.

Dělá nám to úplně stejně, ale zhruba 2x denně ztráta WiFi ale přitom jsem připojený. V O2 prý pomáhá některým vypnout v nastavení "Smart" boxu tzv. "chytrou síť" Poté by se měl modem zobrazovat jako dvě wifi, jedna 2,4ghz a druhá jako 5ghz. Připojte se jen k jedné a mělo by to být stabilnější, ale mě to bohužel nezabralo.