» Poradna » Počítačové sítě

Vypadávající wifi

Dobrý den,Koupil jsem klasickej router od tp link (TL-WR841N/TL-WR841ND) a všechno facha. Problem je, že sem tam (v průměru tak 1x za 2 dny) vypojujou zařízení k němu připojený. Stává se to celý rodině na úplně novejch noťasech. U android mobilů se to skoro neděje. Počítače připojený přes LAN kabel nemaj žádnej problém. Občas funguje ipconfig/flushdns, ale v 80% případů to jde řešit jen tím, že se router vypne a zapne. Občas se také stane, že PC je připojený k routeru ale router nemá přístup k internetu (ve skutečnosti má). Uz me to docela štve, tak se tu ptám jestli to nejde nějak vyřešit. PS: vypadávajícím signálem to není.D9ky za případný odpovědi.

Odpovědi na otázku

Odpověď velmi jednoduchá - Koupil jste nejlevnější zařízení, které nemá dostatečně výkonný CPU a dostatečnou kapacitu RAM, proto jakmile k němu připojíte víc zařízení, začne zamrzávat, případně klienti začnou vypadávat. Kupte si něco tak za 2000 Kč a neměl byste mít problém.

Děkuji vám mockrát. Kolik zařízení (přibližně) si myslíte že je tak nějak limit?Jakej router byste případně doporučil pro 5 členou domácnost?