» Poradna » Počítačové sítě

Vypadávající ethernet u TV

Zdravím, mám novou tv philips, asi týden připojená přes wifi,vše ok.. na doporučení jsem ji připojil přes kabel, údajně by to mělo být ještě o něco plynulejší( netflix,kuki tv) Nicméně po zapnutí tv vyskočí hláška, že tv není přes ethernet připojena, musím otevřit síťové nastavení a potom se to automaticky přes kabel napojí. Pokud vypnu tv, a potom ji zapnu, tak automaticky musím jít na síťová nastavení, aby se přes kabel tv připojila. Je to taková blbost, ale kdyby to šlo nějak jednoduše opravit, budu rád

Odpovědi na otázku

Jednoduše to opravit nepůjde. Tohle je buď chyba na straně nastavení routeru nebo TV. Ale na dálku to nikdo nezjistí, kde je příčina

Vypínáš ji vytáhnutím šteklu ze zásuvky a nebo je normálně ve standby..?

Je v rezimu standby

Namáš náhodou v nastaveniach TV zapnutý "predvádzací mód" ?

Nemám, to jsem ověřoval

Vypni v TV "Stand-by" rezim a nastav na TV manualne IP adresu mimo rozsahu IP adries ake prideluje DHCP server na routri.Napr. router ma IP 192.168.1.1 a DHCP prideluje IP v rozsahu 192.168.1.10-192.168.1.200 tak na TV nastav IP 192.168.1.205