» Poradna » Počítačové sítě

Vypadáva internet na Windows 7 (cez wifi)

Mám problém, často sa mi stáva že vypadne net, iba cez wifi. Keď dám check solutions, napíše mi že nedokáže komunikovať s DNS serverom alebo niečo v tom zmysle. Mal som s týmto problém aj keď som len tak na skúšku stiahol Win 7 Beta, ale tam som to hneď odinštaloval keďže mi vypadával ten net a neriešil som to, dúfal som že to microsoft odvtedy poriešil. Má niekto podobný problém? Jo a robí to len pri wifine, nie pri kábli. Mám notebook HP NX6110, wifinu od Broadcomu, ALDS router s WIFI nejaký WELL PTY-čosi ... a net od T-comu. Robí to len a len pri Windows 7, asi pri všetkých verziách, teraz mám home premium, tá beta bola tuším ultimate že?

Odpovědi na otázku

Pokud to pise chybu DNS tak to je nejspise modemem. Bud DNS servery vypsat do modemu nebo do TCP/IP na sitovku na wifi...

nie, je to chyba win7,robi mi to iste zapis dns skusane na vsetky sposoby, modem nemam ale lan pripojenie s routerom

Nerobi ti to len pri ziskani adresy cez DHCP?
Skus zadat DNS servery napevno...

Šak ale mne sa tu denne strieda dosť veľa bookov na tejto wifine, to by bola otrocká robota na každom vyplňovaať IPčky a DNS. Nie, DHCP musí ostať zapnuté, musí to ísť inak kks šak to pol roka odlaďovali kvôli takýmto prípadom a aj tak nič z toho...

Sak je nist, ja len tak.
Na wifi s nekvalitnym signalom je DHCP malo pouzitelne...
Viacero uzivatelo sa stretava s tymto problemom.

No ja mám router vedľa postele :D Čiže signál má väčšinou 5 paličiek, občas 4...menej nie...

A z tych 5 paliciek kolko pripada na kvalitu a kolko na silu signalu?

Ty vole to čo je? :D Píše mi "Intenzita signálu: výborná"...kde sa dá o tom zistiť viac?

Bezdratova Utilita k wifi karte prezradi omno viac detailov...
Mnohi uzivatelia vetsinou funguju cez WZC a bezdratovu utilitu ani neinstaluju, potom sa cuduju preco im to vypadava.
Kvalita linky je podobna vlastnostiam kabla. Ak je spatny LAN kabel, tiez to funguje tak vselijako.

No za 1. mám tu miniPCI wifinu ktorá nejakú svoju špeci utilitu nemá, a po 2. neznášam tie utility. Všetko sa snaží vyzerať strašne cool strašne farebne a moderne ešte najlepšie keď to je naprogramované v Jave že si to vezme dobre že nie polku z procesora a robí to rovnaké nič ako defaultný windowsácky network manager. No ale dobrý nápad, skúsim nejakú utilitku stiahnuť a uvidím či to prestane robiť. Ale dúfam že toto nebude jediné riešenie :D

Len nainstalovanim Utility sa problemov nezbavis...
Utilita je napomocna pri odhalovani toho, v com moze byt ten pes zakopany...