» Poradna » Notebooky

Vyměnitelné součásti v noteboocích

Chtěl jsem se jenom zeptat, které součásti se dají vlastně v noteboocích v dnešní době vyměnit?Je jasné že RAM paměť jde, ale jinak například ohledně grafické karty mi všichni co znám říkají že ano, ale ne internetu se zase píše že vštšinou ne, tak jsem docela zmatený... Samozřejmě myslím normální grafickou kartu, ne integrovanou.Stejně tak by mě zajímalo jestli i procesor jde vyměnit i procesor...

Odpovědi na otázku

Bez problémů bývá RAM a HDDGrafická karta je téměř vždy součástí základní desky a i když je náhodou ve formě samostatného modulu, tak ji stejně těžko koupíš a jde použít obvykle jen taková, kterou výrobce v dané modelové řadě NB alternativně dodává.Totéž v podstatě platí o CPU. Tam lze teoreticky opět uvažovat jen o modelech dodávaných v rámci modelové řady příslušného NB (pokud tedy není přímo připájen).Navíc by případná výměna grafiky nebo CPU za výkonnější a žravější typ přinesla problémy s jejich chlazením.

A ještě se dá vyměnit LCD panel (třeba lesklý za matný). Výměna za panel s jiným rozlišením je také až na vzácné výjimky nereálná.

A ještě bych dodal, že jdou vyměnit baterie, optická mechanika, WiFi karta, BT, modem, základní deska, display, panty, popraskané plasty, šasi - to ale už většinou jsou jenom servisně vyměnitelné díly, ne uživatelsky

Ked to ma byt kompet, tak da sa este vymenit majitel.

V notebooku vymenis pamate RAM a harddisk, to je vsetkoVacsina garafik je sucastou dosky (letovany GPU) a tie co su "vymenitelne" mozes vymenit len za taku istu (pri zavade). Nejaku inu, lepsiu, vykonnejsiu neuchladis a nebude stacit na mieru urobene napajanie.S procesorom je to podobne, navyse iny procesor nemusi podporovat BIOS.

Kupuj si takový NB, který už s tímto počítá, čili ne standard doby, ale lepší, výkonnější co počítá s morálním zastaráním jinak. Nebo si kup stolní mašinu a sní si můžeš dělat co chceš.