Vyměnit základní desku nebo ne ?

Měl bych dotaz, mám PC z 6/2010 této konfigurace: procesor AMD Athlon II X2 240, chladič procesoru Arctic Alpine 64 Pro, základní deska Gigabyte GA-MA770-UD3 (rev. 2.1), operační paměť Kingston 4GB (kit 2x 2GB) 800MHz, pevný disk SEAGATE BARRACUDA 500GB SATAII/300 16MB, 7200.12, grafická karta Sapphire Radeon HD 5670 512MB DDR5 HM 11168-06-20R a zdroj Seasonic Energy Knight SS-350ET 350W OEM. Dle zjištění mi asi odešla základní deska. Chtěl bych se zeptat, jakou deskou nahradit tuto původní, která již není v prodeji (ne z bazaru). Nebo jestli se vyplatí pořídit celou novou PC sestavu. Děkuji za odpovědi.

Odpovědi na otázku

Určitě ti odešla deska ? Je otázkou, jestli se vyplatí koupit novou AM3 desku... tzn. hlavní otázka je, jak seš na tom s penězma a co bys čekal v případě, že koupíš novou sestavu... To jsou otázky co ti nikdo nezodpoví... Deska je tak 1800 +/- , nová sestava je tak 15 - 20k :) A jestli se to vyplatí ? Kromě investicí do nemovitostí a zlata se nic nevyplatí...

PC při zapnutí ani nepípne, monitor je bez sig.(jinak OK), nelze vypnout, jen vyp. ze sítě. Já tomu nerozumim tak kámoš zkoušel dát zdroj, grafiku a nic tak asi ta deska. Zkusil jsem se tady doptat jakou desku pořídit aby komunikovala s těmi komponenty a vše makalo jak má. Je to pc holky na běžné používání takže by stačilo investovat ty 2000kč. Jinak díky za rady.

Bral by som FX970 dosku, ideálne FX990, len neviem či podporujú Tvoj AM3 CPU. Ale ešte sa neplaš, radšej zatiaľ hľadaj chybu