Výmena základovej dosky

Dobrý večer. Upgradujem základovú dosku a procesor, HDD, RAM zostávaju rovnaké. Čiže mojou otázkou je, že či si musím kúpiť nový Windows, alebo môžem nainštalovať Windows z USB, ktorý už je v tom PC , a licencia zostane ?Zostava:Mb : ASUS B85-PLUS socket 1150CPU : Intel I5 4460GPU : GTX 750TiHDD : WD 1 TBRAM : Kingston DDR3 2×4 GB 1866Mhz

Odpovědi na otázku

????? Co to je za upgrade, když už nyní máte poslední generaci desek kam jdou DDR3? Do novějších už jsou třeba DDR4, takže RAM zůstat nemohou.Co se Windows týče. Záleží na vaší licenci, ale u OEM se hovoří poměrně jasně. Nicméně to nic neříká o tom, co schroupou aktivační servery MS. Takže to zkuste a uvidíte. Koupit OS lze vždy dodatečně. PS: Nevím na co upgradujete, ale nový HW už je podporován jen pro Windows 10. Jste si toho vědom?

Počítač bol pôvodne kupovaný s tými komponentami čo som napísal vyššie. Pc bol už poskladaný s nainštalovaným windowsom.Neuvedomil som si, že som napísal, že RAM zostávaju rovnaké. Nezostávajú, tiež sa menia. Čiže toto je nové komponenty:Mb : ASUS Prime B250M-ACPU : Intel I5 8400Ram : Kingston DDR4 2×8GB 2666MHzČiže, dá sa preniesť licencia, čo je v pc? Alebo treba kúpiť nový windows 10?.

Váš výběr nebude fungovat. Není to kompatibilní.Osobně vyzkoušeno nemám, takže neřeknu. Je ale slušná šance, že to nějak aktivovat půjde. Uvidíte, prostě vložíte svoje číslo z Win7 (předpokládám, že máte Win7) do instalace Windows 10. Mělo by to sežrat a MS servery si snad poradí. Koupit to jde vždy. PC bude fungovat nějaký čas i bez licenčního čísla.

PS: Kupte si s tím i SSD disk. Nemá cenu dělat takovouto výměnu a nedat do PC SSD. To zrychlí PC úplně raketově co do načítání.

Po modifikaci firmwaru a přelepení pinů fungovat bude.

Záleží, co máš za licenci, může být vázána na desku. Nicméně v domácích podmínkách jde ledacos (MS to nezajímá).Ale nechápu, na jako desku upgraduješ, když chceš zachovat staré DDR3 a vše novější je s DDR4.

Počítač bol pôvodne kupovaný s tými komponentami čo som napísal vyššie. Pc bol už poskladaný s nainštalovaným windowsom.Toto sú nové komponenty, som zabudol dodať aj RAM vyššieMb : ASUS Prime B250M-ACPU : Intel I5 8400Ram : Kingston DDR4 2×8GB 2666MHzČiže, dá sa preniesť licencia, čo je v pc? Lebo mám z microsoft stránky ISO originál na WINDOWS boot na USB. Keď nie, nie je problém kúpiť windows, len docela by sa mi hodilo ušetriť nejaké peniaze aspoň na tom.

Čipset B250 není kompatibilní s 8xxx procesory. Sorry.

I kdybys rovnou nevěděl, že řada 8000/9000 funguje pouze s čipsety řady 300, tak pro každou desku existuje seznam podporovaných CPU:https://www.asus.com/cz/Motherboards/PRIME-B25... Vidíš tam někde i5-8400?

Chces vymenit dosku a procesor - beremAle co a zaco som nepopochopil.Stara zostava xxxxxxNova zostava xxxxxxxDopl tie briblble "x" za skutocny stav.

Stará zostava je to čo som napísal, toto sú nové komponenty.Mb : ASUS Prime B250M-ACPU : Intel I5 8400Ram : Kingston DDR4 2×8GB 2666MHz

Nevím co Tě vede k upgrade, když jím nic moc nezískáš. Slabé místo a to co brzdí PC je HDD, dej tam jako systémový disk SSD a zbytek neřeš (možná kvůli hrám výměna grafiky a rozšíření ram). OEM licence, kterou na 99% vlastníš je vázaná na HW takže se změnou desky nepůjde použít ... naštěstí licenci W7 jde pořídit za směšné peníze :)

Zapomněl jsi dodat, že nelegální licence ;) To si ji může ukrást rovnou zadarmo a bude úplně stejně nelegální, jako když si ji koupí za ty směšné peníze, jen při tom nebude podporovat ty podvodníky.

U Windows 7 nelze prokázat padělání, pokud nebyla padělaná diletantským způsobem. To není jak Windows 10, kde jeden debil zkopíroval OEM:DM a všichni warezáci se začali po něm opičit.

Nemáš pravdu, při likvidaci starého HW není nutné likvidovat i licenci MS, tedy pokud nejde o licenci OEM. Rozhodnutí EU :) aspoň k něčemu občas je ...