Výměna za základní desku ga-ex58-ud4

Zdravím,rozbila se základní deska a ta, kterou jsem používal se už bohužel neprodává (ga-ex58-ud4), potřeboval bych najít nějakou, která by ji dokázala nahradit a stále se prodává.V počítači mámi7 920gtx 1050tievolveo 500wvypíšu klidně další věci, pokud to bude potřeba a pokud mi trochu poradíte kde je najít.Předem děkuji za každou radu.

Odpovědi na otázku

Zdravím,novou desku neseženeš, jedině bazar,vzhledem ke stáří je to spíš na novou sestavu.Ten zdroj vyhoď, nechat si můžeš grafiku a možná skříň,pokud je slušná.Tady je 3 roky stará diskuse - pro inspiraci:https://www.zive.cz/poradna/zakladni-deska-se...

Díky moc, zkusím se tam porozhlédnout, zatím si bohužel novou sestavu nemohu dovolit, ale určitě i na to jednou přijde.

Až uvidíš ceny 10 let starých bazarových 1366 desek, jistě si s novým PC pospíšíš.

Pokud si skutecne "nemuzete dovolit" moderni pocitac za 10k, pak je naprosta kravina vrazet do bazarove desky pro tuhle muzealii 2-3k. (A nabizi se mirne impertinentni uvaha, zda ty ekonomicke aspekty veci nebyly zpusobeny podobnym hazenim penez z okna..)

Kolik jsi ochotný zaplatit za Asus Rampage II Extreme?

Já jsem si pro sebe vytipoval https://www.ebay.com/itm/Fujitsu-D2778-C14-GS1... https://www.ebay.com/itm/Fujitsu-D2778-C14-GS3... (Podle nadpisu má být nová?).POZOR, chybí záslepka kolem konektorů, ale bez toho se dá žít. Vypadá jako standardní ATX.Popřípadě z Číny https://www.ebay.com/itm/For-X58-Desktop-Mothe... , ale to je na dlouho, clo a navíc má jenom dva paměťové sloty.Ale nakonec stejně asi půjdu cestou nového procesoru, Intel Core i3-9100F, má podstatně vyšší výkon, než můj stávající procesor, a to mám I7-975 (nepřetaktovaný).

Hahahaha V tom případě nabízím Asus Rampage II Extreme s externím displejem a teplotními čidly za 3 500 Kč. A to jsem ho chtěl původně prodat s 24 GB RAM, X5670 na 4 GHz a AiO vodníkem Corsair H110i za 6 000 Kč.

A kolik let byla ta tvá deska v provozu? Já jsem hledal nové desky, ty z Německa jsou rozprodej skladu náhradních dílů a ty z Číny se stále vyrábějí právě pro ty, co chtějí novou desku, ale zabili to počtem paměťových slotů.Ne, děkuji. Jak už jsem psal, půjdu cestou nové desky, nového procesoru a nové paměti, za 6000Kč (počítám 16GB RAM) dostanu podstatně větší výkon. 10 let starou platformu 1366 už nemá cenu udržovat při životu.

Ty jsi vůl. Ty „nové desky z Německa“ jsou z rozebraných serverů a pracovních stanic a vyčištěné ultrazvukovou čističkou. Neexistuje žádný zdroj nových desek.Ty z Číny jsou hnůj vyrobený kdo ví jakým způsobem a pájené horkým hřebíkem. Bez jakékoliv podpory, často vezmou nějaký použitý čipset z něčeho a připájí ho k něčemu jinému. Takto vznikají třeba LGA2011, kam osazují Intel H61. Kvalita těchto desek je podobná hnojovým zdrojům Evolveo, 1stCool, nJoy, Whitenergy...Asus Rampage II Extreme používám na testování komponent a hraní si s rekordy. Poslední rok a půl mi leží v krabici. Není na prodej, byla to jen recese. Upřímně je mi líto vola, co by to chtěl koupit.

Co se týká pájení horkým hřebíkem, u zdrojů bez problémů, ale u několikavrstvých desek mainboardů, to si děláš srandu. To je dělané na normálních výrobních linkách.

Jak jsem mohl zapomenout na aukro! Díky moc, nejspíš se vydám touhle cestou.

Jste blázen!2299Kč za starou desku... Víte, že to vaše opečovávané i7 je dnes asi stejně silné jako nové CPU za cca 1000Kč, levná deska pro takové CPU stojí 1200Kč a 8GB ram seženete za 800Kč. Všeho všudy 3000Kč za úplně stejně výkonný PC jako máte teď a přitom to bude nové, podporovat nejnovější standard a ještě to bude mít minimálně 2 roky záruku!!!Který blázen by pak dával 2300Kč za takto starou desku? Je ale pravda, že když člověk používá zdroje Evolveo, tak se mu do nových komponent moc nechce. Raději ať vyhoří ty staré, že? To by bylo aby se mě těch ušetřených 500Kč na zdroji nevyplatilo.

A uvědomuješ si, že je to také 10 let staré a že to může kdykoliv chcípnout, stejně jako ta tvoje aktuální?

https://www.cpubenchmark.net/compare/Intel-i7-920-vs-I... Mrkni se, kolik ty CPU stojí, abys věděl, co chceš tak draze udržovat při životě. Velmi zajímavé je hlavně srovnání výkonu na jádro ("Single Thread Rating"). A pak si dej do srovnání i něco lepšího, třeba R5 3600.Ještě ti přijde deska a konci své životnosti za dva litry dobrý nápad?

... pokud nebude blbnout od samotného začátku. Lidi se na Aukru občas snaží prodat neskutečný šrot.

To už máš jedno:"1 osoba koupila - Nabídka byla ukončena (úterý, 22. října 2019, 21:23:53)"Teď už můžeme jen popřát, aby mu to fungovalo bez problémů a chvilku to vydrželo. Ideálně do koupě nového PC, aby to mohl prodat dalšímu zoufalci s mrtvou 1366 deskou, který chce "ušetřit".

Tady je ještě masakroidnější nabídka:https://pc.bazos.cz/inzerat/109217593/evga-x5... EVGA X58 Classified E760 - první revize s provedenou hw úpravou, aby zvládla šestijádra, k tomu vodní blok... za lidových 6 500 Kč.Vzhledem k chlazení vodou to asi vydrží ještě dlouho, ale cena je úplně mimo.

AMD RYZEN 3 1200 - 1400,-GIGABYTE B450M S2H - 1600,-Nevím, kolik jste měl paměti: Crucial 8GB DDR4 3000MHz CL17 Ballistix Sport AT - 1000,-Za 4000,- i s DPH máte nové, o cca 50 % výkonnější PC, než to vaše původní, i se zárkou. Ten zdroj to utáhne, bude to žrát méně než ten Intel.

B450M S2H je jedno velký špatný. Nebrat ani zadarmo, teď jsem reklamoval druhý kus. ASRock B450M Pro 4 je úplně někde jinde. Ryzen 3 1200 je taky nesmysl, zvlášť, když může v bazaru koupit lepší nebo prakticky za stejné peníze R3 2200G s lepšími provozními vlastnostmi.Zdroj patří do sběrného dvora. Hned. O Evolveo odmítám diskutovat - je to zdroj zabití stávající desky. Focus Gold 450 W má záruku 10 let a přežije spoustu upgradů, zajímavá volba je také Fractal Design ION+ 560P (80 Plus Platinum, taktéž s desetiletou zárukou a doporučuji číst recenze).

Ale jo, splácal jsem narychlo to nejlevnější.

U MB, na kterých se používají věžové chladiče, časem spadne kapacita kondenzátorů kolem patic CPU. Ať už elektrolytů, nebo polymerů. Měniče už pak nedokážou uregulovat napětí pro CPU. Při vypnutí EIST a dalších spořících funkcí to jede normálně, ale po jejich aktivaci už to měniče nedávají a PC se začne resetovat a tuhnout. Při použití boxovaných chladičů jsou kondíky trochu ofukovány a vydrží o něco déle. Jednu takovou MB jsem opravoval. Pokud tam není načatého něco jiného, má to smysl. ☺

Ta deska bude mít studeňáky přímo v plošném spoji. Gigabyte (nebo některý z jeho subdodavatelů) používal tenkrát méně kvalitní lepidlo. na to tehdy zemřela i spousta desek od DFI.

Máš na mysli popraskané prokovy? Je to možné. Pokud by byly vnější, dá se to propájet. K vnitřním se nedostaneš. S tím se nedá dělat nic.

Jak prokovené díry, tak jednotlivé vrstvy, které nevydržely vnitřní pnutí.