Výměna z gtx 960 na gtx 1060

Dobrý den.Chci vyměnit moji gtx 960 za 1060, avšak zdroj mám pouze 330W. Byl by to s 1060 problém, musel bych koupit lepší zdroj, nebo to pojede v pohodě?Díky za odpovědi

Odpovědi na otázku

Obecne 1060 neni zravejsi nez 960, takze by to melo jit. Zda v pohode, je tezka otazka, bez znalosti typu, stari a stavu konkretniho zdroje vam nikdo nezaruci, ze jednoho pekneho dne neodejde, treba i s grafikou, deskou nebo dalsim vybavenim.

Ok, díky

Pokud tu výměnu nemáš zadarmo nebo jen za symbolický přílatek, tak je to celkem nesmysl. 1060 je stejná výkonová kategorie, jako 960, jen o generaci novější. Takže nějaký nárůst výkonu tam je, ale žádný zázrak, musel bys to mít opravdu levné. Obecně většinou nemá smysl kupovat stejnou kartu jen o jednu generaci novější, ale buď alespoň o dvě generace novější nebo z vyšší výkonové kategorie. Já jsem měnil 960 za 2070S a to byl už celkem slušný nárůst

nárůst výkonu tam docela je a výhoda je hlavně víc RAM - pokud by přecházel z GTX960/2GB na 1060/6GB.... Pokud ovšam z 960/4GB na 1060/3GB tak to ne.ee.

Jj, to je otázka, musel by napsat přesné typy karet. Ale ani tak to nepovažuju za nějakou rozumnou výměnu. Jen kdyby to měl opravdu levně.

Tohle bude do velke miry zalezet na konkretni variante, take na ostatnim HW a samozrejme na konkretnich hrach. Rozdil mezi 2GB 960 a 6GB 1060 bude vetsinou dost znatelny, pokud nebude zasadni brzdou procesor.

Zrovna mezi temito generacemi byl narust vykonu celkem dramaticky (70%), takze pokud to ma levne, muze mu to v nejake hre zvednout FPS treba ze 40 na 70, coz je zasadni rozdil.Jinak samozrejme 960 na 2070S je skoro ctyrnasobny vukon, takze to je urcite znat hodne (dve generace novejsi a dve tridy vys). Nicmene tipuji, ze pro OP by to bylo na upgrade celeho pocitace. Jednak by nestihal zdroj, druhak by to s nejvetsi pravdepodobnosti nestihalo krmit CPU. Zase, urcite by to bylo fajn, tady se ale nebavime o upgradu za 2000, ale o novem stroji za 25000+

Informace jsou nulové, jako u poloviny zdejších dotazů. Ale přechod z 960 na 1060 může mít velice pozitivní dopad a smysl.1) Pokud má 960 jen s 2GB paměti, které jsou běžnější a vymění to za verze 1060 6GB paměti, tak mu u mnoha her stoupnou FPS jen proto, že odbourá nedostatek VRAM. 2) Generace 10 byla celkem výkonový skok, takže i když je to jen o generaci, pořád je to něco, co pozná.Ale samozřejmě záleží i na zbytku PC, hrách, které hraje, atd.... To si ale musí domyslet. Vzhledem k 330W zdroji, to bude asi nějaká hotovka od Dellu, nebo tak něco. Těžko soudit.