Výměna WiFi v Thinkpad X220 tabletu

Můj Thinkpad X220 tablet má v základu bohužel jen Intel WiFi Link 1000 BGN, takže nepodporuje 5 GHz sítě.

Má někdo zkušenost, za jakou mini-PCI express WiFi kartu by se dala stávající vyměnit?

Díky

Odpovědi na otázku

Ja v X220 mam od vyroby Centrino Advanced-N 6205 - http://www.intel.com/content/www/us/en/wireles... ...

Díky, snad to tam půjde. Ještě přemýšlím o Ultimate-N 6300, myslíte, že by tam taky šla?

Ona tam jde kazda, problem je jen v tom, ze Thinkpady maji v biosu povoleny jen urcite konkretni typy. Uz leta ale existuje komunita, vydavajici patchnute biosy bez tehle pochybne "ochrany" - takze reseni vzdycky existuje. Jen jsem zatim nenarazil na patchnuty 1.26 - a starsi bych nepouzival, jelikoz tenhle opravuje dost neprijemnou chybu s probouzenim...

Pro inspiraci co hledat - http://forums.mydigitallife.info/threads/20223-Remove-whit... ...

Okrem karty je vhodne vymenit aj anteny aj ked tie co su urcene na 2.4G nejako pracovat budu na 5G, bohuzial podstatne horsie.