Výměna wifi + BT karty na NTB Lenovo

Velmi prosím o radu více zasvěcených. Odešlo mi wifi a BT na notebooku ThinkBook 15 G2 ARE. Chystám se provést výměnu, ale protože NTB už kartu nenačte, neznám její přesnou specifikaci, abych ji mohl vyměnit.Mohu poprosit o radu jakou kartu koupit? Lenovo nabízí tuto: https://www.lenovoshop.cz/lenovo-wifi-card-rtl8822c... Ale domnívám se, že tato za 1/3 je stejná:https://www.mironet.cz/intel-dual-band-wirelessa... Moc díky. (hledal jsem, ale zrovna toto se mi nepodařilo najít).

Odpovědi na otázku

ThinkBook 15 G2 ARE se v ČR začal prodávat v lednu 2021 tj měl by být ještě v záruce - pokud to jde tak vřele doporučuju reklamovat protože je to tak 80% vadná karta a 20% řachlý motherboard. Jinak jaká je tam karta se zjistí strašně jednoduše - sundá se spodní kryt a přečte se štítek. Jinak si nejsem jistý jestli má Lenovo v BIOSu puštěné všechny karty nebo má whitelist jenom na svoje.

Mimo odpoved viz Marcel (zatlacil bych na zaruku), nastavoval nebo aktualizoval jsi neco v BIOS, nebo neprobehla nejaka aktualizace ovladacu ?Nebylo by naskodu, zkusit nejakou Live CD distribuci Ubuntu/Linux (nevyzaduje instalaci a OS je spusteno primo z USB klice) jestli WLAN karta bude detektovana, tim alespon vyloucis SW / Driver problem pred dalsim krokem.

Oběma moc děkuju. Upřímně reklamace je sice OK, ale nechce se mi kvůli součástce za 300/500 přijít o všechny data (plus být měsíc bez NTB). BIOS jsem upgradoval standardně dle doporučení výrobce ( Lenovo Vantage app) a po prvních problémech z wifi, kdy se občas nespustila jsem naistaloval poslední ovladač od Intelu (když se zrovna karta přihlásila). Chvíli to pomohlo, ale jen na 1-2 dni a pak konec.

Jak už jsem psal, blbý je, že u těch Thinkbooků občas chcípne slot na wifinu takže je sice velká šance že je to mrtvá karta, ale pořád je tu cca 20% pravděpodobnost že to skončí výměnou motherboardu

O data můžeš přijít kdykoliv! Záloha a reklamace je jasná věc pro normální lidi. Jak zmíněno výše, nemusí to být jen kartami, ale i deskou.

Jasně, zálohy mám na 3x Cloud, SSD a HDD, přece jen mi není 10.Ale lenost je lenost.Díky moc. Zvážím obě varianty reklamace / výměna.