» Poradna » Notebooky

Výměna Wi-fi adaptéru

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda je těžká výměna Wi-Fi adaptéru u notebook Acer Aspire 5733z. O počítače se zajímám, řekl bych že jsem středně pokročilý ale ještě nikdy jsem to nedělal a nechtěl bych tak něco ohrozit. Děkuji.

Odpovědi na otázku

Těžké to není, ale Acer má nějak certifikovaný HW, takže je ten notebook dost vybíravej, kterou kartu ti vezme a to je bohužel ještě ten lepší případ. Výrobci jako Lenovo, Samsung, Toshiba mají ten HW brandovaný (blokovaný v BIOSu), takže tam si kromě pamětí (a někdy ani to ne) a disku, vyměníš houby.Jinak v tom Aceru by měl být nějaký starší Broadcom, pokud se jedná jen o to, že ti ta karta umřela, měl bych tu jinou (fungující) vytaženou také z Aceru.

No původně de o ten problém, že se adaptér chová jak se mu zrovna zlíbí. Kolikrát mě odpojí od Wi-Fi někdy se sám připojí a někdy zůstane odpojen. Po restartu adaptéru se k Wi-Fi zase připojím ale za 15 minut to třeba přijde znova. Jediné co mě mate je to, že v tom není absolutně žádný systém. Jako by to někdo vypínal na dálku Původně jsem tam chtěl hodit adaptér ze svého starého notebooku HP 625, ale jak to tak čtu tak mám asi smůlu.

Tohle nebude kartou, ale ovladačem. Prvně, ovladače od Broadcomu nesnášejí kanály víc než 12 a někdy i s tím mají problémy, takže první věcí je v routeru nastavit kanál pevně, pokud možno na nějakou nezarušenou frekvenci.Pokud se jedná o Windows, další věcí je vypnutí správy napájení pro tu kartu

Kanál jsem již předělával a bez výsledku. Ve Windows to zkusím vypnout a ozvu se. Děkuju za radu

Jinak pokud je k dispozici jina (starsi) verze ovladace, neni od veci ji vyzkouset.

Odpojování od sítě nemusí způsobovat obladač, ale samotná síťovka. Do Aceru bez problému dáš jinou kartu a pojede. Zdraví servisák z aceru ;)

Pokial kartu neriadi ovladac, tak to samozrejme nemoze sposobovat on, ovsem taku wifi kartu som este nevidel, ktora by nemala ovladac a fungovala by spolahlivo bez odpajania.

já sem nic takovýho nenapsal, že bude fungovat bez ovladače. Já sem napsal, že to může způsobovat samotnej HW síťové karty

Neviem ako to myslis, ale za viac ako 10 rokov som sa nestretol s tak specificky poskodenou kartou. Dalo by sa mozno suhlasit, ze moze byt na takom mieste, kde je karte "horuco" a ina karta tuto "horucavu" znasa lepsie.

Je pravda, že většinou je to ovladačem. Např. Qualcomm Atheros AR5B222 měl několik prvních verzí ovladače, co způsobovaly odpojování - hlavně na win8. Najdou se ale případy, kdy je vadná síťovka. Když si vezmeš v potaz, jak taková síťová karta IEEE 802.11 funguje, tak najdeš hned několik věcí, co se tam může pokazit

Ak je karta poskodena hardwarovo, tak sa ani nepripoji aj ked system ju na zbernici vidi a ovladac moze hlasit, ze je vsetko ok. Vsetky ostatne akoze hw chyby vacsinou suvisia s teplotou. To, ale nezamena, ze karta musi byt vadna aj ked vymena za iny typ pomoze. Ja by som to v takomto pripade definoval ako spatny navrh pocitaca. Ovladace su kapitola sama o sebe, lepsie ani nespominat.

nevím, kde pracujete, nebo odkud máte takové info, ale co jsem napsal je běžná věc

Tiez som robil servisaka a nejakych poslednych 10 rokov sa vrtam v hw zvlastnostiach wifi kariet az na uroven technologickych rozdielov.Napriklad prjimace Superhet vs DC (direct conversion).Nepopieram, ze karty byvaju vadne, ale nie s takto specifickymi zavadami, pokial to nezapricini ovladac, ktory nastavi na tej karte obvody tak, ze vypadne.

Toto odpajanie a pripajanie jak se wifi karte zlibi je sposobene rusenim od okolitych wifi, ktore pracuju na 40MHz, alebo rusenim vlastneho signalu odrazeneho od okolitych predmetov. Druha moznost je dosledok velmi citlivych adapterov, ktore su az tak citlive, ze im tie odrazy vadia. So starsimi adaptermi neboli taketo problemy. Riesi sa to znizenim vysiecieho vykonu, alebo lepsie napisanym ovladacom.

Dobrý den, mám podobný problém u notebooku HP ProBook 6560b, sice jsem už do toho notebooku tak nějak vlezl, když jsem přidával paměťový modul, ale o WIFI kartu jsem se v té době nijak nezajímal. Pokud ti to nebude vadit, tak bych se rád dozvěděl co obnáší výměna wifi modulu u tohoto notebooku.

Dobrý den. Mám HP ProBook 4730s a chtěl bych vyměnit instalovanou v něm WIFI kartu za kartu s normou WIFI ac. Uvítal bych, pokud by někdo poradil, zda je v tom nějaká záludnost, nebo zda je to bezproblémové. Údajně se musí nahrát nový BIOS. Je pak možno přendat kartu bez dalších zásahů např do antény a pod? Předem děkuji za radu buď zda, nebo na mail: rene.chladil@centrum.cz

No to moc pokročilí nejsi. Kup si externí a nic neřeš.