Výměna ventilátorů za tišší

Zdravím, mám case Zalman S4 Plus a jsou zde celkem dost hlučné ventilátory. Je to zřejmě způsobené tím, že jsou zapojené přímo do zdroje a tím pádem jedou neustále na plné otáčky. Můj dotaz tedy zní zda existuje nějaká funkční redukce abych mohl zapojit ventilátory do základní desky a regulovat otáčky nebo prostě budu muset koupit tišší ventilátory. Předem díky za odpovědi

Odpovědi na otázku

Pokud jsou připojeny tímto, tak máš smůlu:https://ctrlv.cz/shots/2021/02/23/PetA.pngJako šlo by udělat nějaký příšerný bastl, přes který bys to připojil k desce, ale já bych je prostě vyměnil za nějaké kvalitnější a ideálně nesvítící.

Já věděl, že Číňani nezklamou:https://www.ebay.com/itm/x2-4Pin-2-wires-Molex... Tímo nesmyslem můžeš připojit jeden "molex" větrák k desce a řídit ho. Má to jen pár ALE:1. Nečte to otáčky.2. Když do toho omylem zapojíš něco jiného s větším odběrem, odrovnáš si desku.3. Stojí to nesmysl, nový větrák s PWM 4pinem má větší smysl.

Když mám tuto základní desku https://www.mironet.cz/biostar-h81mhv3-intel-h81... půjdou mi tam zapojit všechny tři tyhle https://www.czc.cz/itek-taurus-t-ring-argb-1... Pokud jsem to správně pochopil, tak ta deska má jen 1x 3 pin a 1x 4 pin, takže to asi nepůjde co?

Tak hlavně tam nemáš kam připojit ovládání ARGB. Že připojíš 4pin do 3pinu není problém. Ani není problém připojit 3 větráky na jeden konektor pomocí redukce a řídit je všechny 3 (pokud deska umí napěťovou regulaci a nemá na tom 3pinu jen neregulovatelných 12V). 4pin tam máš jen pro CPU.Abys mohl ovládat ty LGBT blikátka pro děcka, tak bys musel koupit ještě samostatný kontroler do USB. Kašli na blikátka, stejně se ti omrzí a budou tě jen srát.

Není to pro mě, ale kamaráda já bych tam to rgb taky nedával, ale to je jeho věc. Mě jde o to, že když objednám tyto ventilátory jestli to tam proste půjde zapojit nebo budu muset ještě něco dokoupit.

Mohla by pomoci tahle ptákovina:https://www.czc.cz/akasa-adresovatelny-rgb-l... Napícháš do toho úplně všechny větráky včetně toho na chladiči CPU (do těch konektorů po delší straně), konektory pro ovládání ARGB z větráků dáš do těch dvou ze strany pomocí rozdvojek a pomocí konektoru "PWM" to připojíš do 4pinu na desce. Deska bude řídit všechny větráky podle teploty CPU a barvičky si nastaví na dálkovém ovládání. Ale není to připojeno přes USB k desce, takže to nejde řídit žádným programem, jen přes to DO. Pokud to nevadí, je to asi nejlevnější cesta, jak ti trochu smysluplně rozchodit.

Jo a ještě tam je SATA konektor pro zapojení do zdroje. Potřebuje to napájet. Ale to už je maličkost. Více info tady:http://www.akasa.com.tw/search.phpJe možné, že najdeš i lepší kontroler, ale pozor na ty, které vyžadují ARGB konektor na desce. Ty jsou k ti k ničemu. Nešly by nijak řídit.

A půjde to vůbec napojit na tuto desku? https://www.mironet.cz/biostar-h81mhv3-intel-h81...

Ano, protože z desky si to bere jen PWM signál z 4pinu pro CPU. Napájení to má ze zdroje a blikátka si to řídí samo pomocí příkazů z dálkového ovladače.

Dobře díky, ale píšou tam, že tam lze zapojit jen Akasa ventilátory, takže asi silentium, itek nebo nějaké jiné tam nezapojím

ARGB je standard, takže by na to měly jít připojit všechny ARGB větráky. Ale pozor, ne všechny RGB větráky jsou ARGB! ARGB je řízení po sběrnici, komunikuje to spolu digitálně pomocí standardního protokolu. Ale jsou ještě tupé RGB větráky, které se řídí analogově pomocí napětí. Takže koukej jen po ARGB (Addressable RGB).

A jinak i Akasa má ARGB větráky, takže můžeš sáhnout i po nich:https://www.czc.cz/akasa-vegas-ar7-3x120mm/3... Mají i nižší otáčky, takže by mohly být i tišší.

A nebo tohlehttps://www.czc.cz/akasa-radic-pro-8x-argb-s... Pokud máš dostatek volných pozic ve skříni.

Ten také vyžaduje ARGB konektor na desce.http://www.akasa.com.tw/update.php

Ne, nebyl. Ten vyžaduje ARGB konektor na desce.

Nevyžaduje.Vzadu máš tlačítko na předvolené režimy (7 režimů).

Sakra, reakce na ten horníhttps://www.czc.cz/akasa-radic-pro-8x-argb-s... Obsahuje 7 předvolených režimů.Možnost připojení k desce je pouze pro případnou synchronizaci s Aurou a pod.Jinak je to čistě HW řešení (nelze řídit žádným programem), pouze pokud bys to napojil na tu desku.Pro změnu stylu prostě zmáčkneš tlačítko vzadu"Osvětlení lze ovládat manuálně skrze tlačítko na zadní straně, pomocí kterého můžete přepínat mezi několika přednastavenými efekty nebo jej lze propojit s ARGB kompatibilní deskou a ovládat odpovídajícím softwarem pro ovládání osvětlení: ASRock Polychrome Sync, ASUS Aura Sync, Gigabyte RGB Fusion, MSI Mystic Light a Razer Chroma RGB." toliko z CZC.

Ok, ale to už mi ten nesmysl s DO přijde praktičtější, než mačkat tlačítko někde vzadu na bedně.

Tak já bych tam maximálně dal ten spliter na 4pwm a normální větráky bez světel. Ale o tom nerozhoduji já.

Souhlas, větráky bez pičovin jsem také navrhoval hned nahoře. Ale tady se chce blikat.

vymen ich za noctua a aj keby si mal blbu dosku, ktora by nevedela ich ovladat, tak aj na plne otacky su tiche, pripadne maju pribalenu redukciu na znizenie otacok/hlucnosti

Předražená noctua? Za cenu jednoho fanu mám 4-5 Arcticů a na nějakých 300-500 otáčkách nebude rozdíl v hlučnosti a víc člověk potřebuje leda ve skříni hřeje grafika a pak ta grafika bude stejně tak "hlučná" že zvednutí arcticu k 800 otáčkám bude stejně přehlušeno i extra tichou grafikou kartou.http://download.jirikocman.cz/IMG_20200909_225543.jpgTohle byla taktovaná 8700k s Ninja 5 a RTX2070S Gaming X Trio. Ninja do 70 stupňlů na CPU točil cca 500 otáček, pak se zvedaly otáčky k 800 při stress testu kde to dosahovalo na 80 stupňů na jádrech v peeku. Větráky už byly "noticable" ale někdo by to pořád označil jako "barely audible"Ve skříni vepředu dva, nahoře jeden a v zadu jeden 140mm Arctic, při zátěži jen CPU točily furt nějakých 450, Až když šla grafika na 60 stupňů začaly přidávat takže to šlo společně s grafikou. Grafika točila cca 1400 otáček a držela teploty lehce nad 70 stupňi v té chvíli ty arctiky šly k 800 otáčkám ale díky grafice to člověk vlastně vůbec nepoznal. Tak jak tak při hraní her bylo klikání myši a cvakání tiché klávesnice hlasitější. Já ten počítač slyšel, ale pár návštěv měla problém to registrovat.