» Poradna » Notebooky

Výměna staršího notebooku za novější - absolutní základ - poraďte - 8,10,12 tis?

Ahoj, na chalupě máme ntb HP 625 https://www.alza.cz/hp-625-d188417.htm, a začíná odcházet do věčných lovišt a chtěli bychom nějakou náhradu -15,6 úhlopříčka. 99 pct času na tom tráví děda, takže mail, web, video z youtube. Hry jenom default solitaire, jinak absolutně žádné. Notebook nebude cestovat, takže když vydrží 3 nebo 8 hodin je úplně jedno. (ano, přemlouval jsem ho ke klasické PC desktop, ale nenenene) Internetový přípojení máme jenom 2 mbs, je to někde na konci světa a víc tam ani O2 nedostane. Takže v podstatě nic výkoného nepotřebujeme, ale aby to bylo rychlejší než ten HP 625.Vůbec se v ntb nevyznám, šel bych koupil to nejlevnější a to by asi byla chyba.. Cena radši za 8, ale pokud to bude 12, tak to asi taky nevadí, máme dědu rádi.. Barva, platforma atd nezáleží, v podstatě je důležitá jenom úhlopříčka těch cca 15,6... a prej ne atom a ani převlečenej atom N jsem slyšel...

Odpovědi na otázku

Windows ano nebo ne? Na tyto účely stačí bohatě Linux zdarma. Přeci jen 2-3k za Windows je v této cenové relaci sakra hodně peněz.

A osobně bych koupil v této ceně repas. Vyjde to levněji, výkon bude úplně někde jinde (mezi "N" Atomy a i5 je sakra rozdíl) a některé mají i 24 měsíců záruku a Windows v ceně. Např. tento:http://www.levnapc.cz/dell-latitude-e6420-1.html+bych si připlatil, aby tam místo HDD dali SSD (+1984,-) a bude to sakra dobrý počítač výkonem na úrovni nových za 15-20k a zpracováním na ještě vyšší úrovni (jsou to firemní notebooky, které mají do levných plasťáků opravdu hodně daleko).A 14" vs 15" není zase takový rozdíl.

Díky za reakci, OS není podmínkou, stačí HW.Upřímně, dědovi je 83 a těch 15,6 je asi minimum, uvažoval jsem i o 17.. ale je to asi zbytečně veliké - nicméně raději 17" než 14"...

Ale ten repas je dobrý nápad, to mě nenapadlo.. kouknu na ty stránky, co uvádíš.

A klidně k tomu dockovací stanici.

Když si koupíš NB s předinstalovanými Windows, tak příplatek rozhodně nebude 2-3k (nebo by aspoň neměl být), typicky to bude kolem tisícovky.